Proč se vykládají vtipy o blondýnkách a je za úplňku vidět duha? Bizarní dotazy na Národní knihovnu

hrz
2. 3. 2016 17:43
Národní knihovna České republiky odpovídá často na řadu neskutečných dotazů. Již třetí rok za sebou pořádá anketu o nejlepší dotaz z rubriky Ptejte se knihovny. Loňský vítězný dotaz byl na černobílou duhu za úplňku, předchozí ročník vyhrála otázka "Proč duní kakao?".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
Foto: Reuters

Jak se rodí čerti?

Z odpovědi Národní knihovny:

Biskup Eirenaios (140 - 202) ve svém díle Proti herezím říká, že andělé byli stvořeni dobrými, stejně tak jako démoni, až do okamžiku, kdy byli svrženi z nebes.

Prvním velkým neřeckým, latinským teologem zabývajícím se ďábly byl Tertullianus, který se narodil kolem roku 155 v Kartágu. Démon je podle něj jen zvráceným stvořením, nikoliv stvořitelem. Bůh ho stvořil dobrým, ale on se stal ničemným vinou své závisti a pýchy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy