Proč se vykládají vtipy o blondýnkách a je za úplňku vidět duha? Bizarní dotazy na Národní knihovnu

hrz
2. 3. 2016 17:43
Národní knihovna České republiky odpovídá často na řadu neskutečných dotazů. Již třetí rok za sebou pořádá anketu o nejlepší dotaz z rubriky Ptejte se knihovny. Loňský vítězný dotaz byl na černobílou duhu za úplňku, předchozí ročník vyhrála otázka "Proč duní kakao?".
Foto: Reuters

Jak se rodí čerti?

Z odpovědi Národní knihovny:

Biskup Eirenaios (140 - 202) ve svém díle Proti herezím říká, že andělé byli stvořeni dobrými, stejně tak jako démoni, až do okamžiku, kdy byli svrženi z nebes.

Prvním velkým neřeckým, latinským teologem zabývajícím se ďábly byl Tertullianus, který se narodil kolem roku 155 v Kartágu. Démon je podle něj jen zvráceným stvořením, nikoliv stvořitelem. Bůh ho stvořil dobrým, ale on se stal ničemným vinou své závisti a pýchy.

 

Právě se děje

před 31 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy