Milujete selfie? Nejezděte do Francie, tam je zakázali

pej
27. 8. 2014 16:43
Francouzi nabádají turisty, aby si užívali dovolené a přestali pořizovat selfie. Na plážích proto zavedli zóny, kde se nesmí fotit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

AntibesTwitter, Facebook nebo Instagram jsou selfie fotografiemi přímo zaplaveny. Lidé si je pořizují téměř všude a nejraději pak během dovolené. Pro tyto snímky, pořízené ať už na pláži, nebo na sjzedovce se vžilo označení braggies a jejich primárním cílem je vzbudit u přátel závist.

Právě proti této posedlosti se jako první postavili Francouzi a zavedli na jedné z nejpopulárnějších pláží na jihu Francie zóny, kde je pořizování těchto snímků přísně zakázáno.

"Naše pláž patří mezi nejkrásnější a nejméně dotčené v celé Francii. Chceme, aby si lidé na dovolené její malebnost plně vychutnali, místo toho, aby se chlubili svým přátelům fotografiemi," řekl pro Daily Mail mluvčí pláže Garoupe v Antibes.  

Provozovatelem pláže byla zároveň zřízena speciální hlídka, která bude dohlížet na dodržování stanovených pravidel v těchto zónách.

Snímky písečných pláží, zapadajícího slunce nebo postav v bikinách si na dovolené pořizují i slavné osobnosti. Ty mají na sociálních sítích navíc široký ohlas. 

Popularity selfies už využilo i několik turistických destinací, jako například La Concha Resort v Portoriku, kde nabízejí rekreační balíček s názvem Take a Selfie Adventure. Pořízením autoportrétu s označením místa hosté navíc mohou vyhrát pobyt zdarma. Podobně lákají potenciální zákazníky například i hotely v Portlandu.

______

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 26 minutami

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 55 minutami

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy