Milujete selfie? Nejezděte do Francie, tam je zakázali

pej
27. 8. 2014 16:43
Francouzi nabádají turisty, aby si užívali dovolené a přestali pořizovat selfie. Na plážích proto zavedli zóny, kde se nesmí fotit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

AntibesTwitter, Facebook nebo Instagram jsou selfie fotografiemi přímo zaplaveny. Lidé si je pořizují téměř všude a nejraději pak během dovolené. Pro tyto snímky, pořízené ať už na pláži, nebo na sjzedovce se vžilo označení braggies a jejich primárním cílem je vzbudit u přátel závist.

Právě proti této posedlosti se jako první postavili Francouzi a zavedli na jedné z nejpopulárnějších pláží na jihu Francie zóny, kde je pořizování těchto snímků přísně zakázáno.

"Naše pláž patří mezi nejkrásnější a nejméně dotčené v celé Francii. Chceme, aby si lidé na dovolené její malebnost plně vychutnali, místo toho, aby se chlubili svým přátelům fotografiemi," řekl pro Daily Mail mluvčí pláže Garoupe v Antibes.  

Provozovatelem pláže byla zároveň zřízena speciální hlídka, která bude dohlížet na dodržování stanovených pravidel v těchto zónách.

Snímky písečných pláží, zapadajícího slunce nebo postav v bikinách si na dovolené pořizují i slavné osobnosti. Ty mají na sociálních sítích navíc široký ohlas. 

Popularity selfies už využilo i několik turistických destinací, jako například La Concha Resort v Portoriku, kde nabízejí rekreační balíček s názvem Take a Selfie Adventure. Pořízením autoportrétu s označením místa hosté navíc mohou vyhrát pobyt zdarma. Podobně lákají potenciální zákazníky například i hotely v Portlandu.

______

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 14 minutami

Odložení OH v Tokiu přijde organizátory na 1,9 miliardy dolarů

Odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronavirové pandemii bude pro pořadatele představovat dodatečné náklady ve výši zhruba 1,9 miliardy dolarů (41,6 miliardy korun). Uvedla to japonská média s odkazem na své zdroje v organizačním výboru.

Pořadatelé už dříve sdělili, že upravený rozpočet olympijských her zveřejní v prosinci po sečtení dodatečných nákladů. Původně se počítalo s tím, že gigantická sportovní akce bude stát zhruba 13 miliard dolarů (284 miliard korun). Mezinárodní olympijský výbor a japonské vláda musely kvůli globální zdravotní situaci odložit OH plánované na letošní léto na 23. července až 8. srpna 2021.

Dodatečné náklady organizátorů zahrnují mimo jiné platby za zablokování stadionů a dalších sportovišť pro nový termín, náklady na dopravu či zaplacení pracovníků. Nejsou v nich však započítány prostředky na plánovaná opatření proti šíření koronaviru, která by měla uhradit japonská vláda.

Alespoň část dodatečných nákladů hodlají pořadatelé pokrýt úspornými opatřeními v 52 oblastech ve výši zhruba 283 milionů dolarů (6,5 miliardy korun), jež představili v říjnu. Organizátoři chtějí mimo jiné snížit počet funkcionářů na hrách, menší mají být výdaje na výzdobu sportovišť, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy