Milujete selfie? Nejezděte do Francie, tam je zakázali

pej
27. 8. 2014 16:43
Francouzi nabádají turisty, aby si užívali dovolené a přestali pořizovat selfie. Na plážích proto zavedli zóny, kde se nesmí fotit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

AntibesTwitter, Facebook nebo Instagram jsou selfie fotografiemi přímo zaplaveny. Lidé si je pořizují téměř všude a nejraději pak během dovolené. Pro tyto snímky, pořízené ať už na pláži, nebo na sjzedovce se vžilo označení braggies a jejich primárním cílem je vzbudit u přátel závist.

Právě proti této posedlosti se jako první postavili Francouzi a zavedli na jedné z nejpopulárnějších pláží na jihu Francie zóny, kde je pořizování těchto snímků přísně zakázáno.

"Naše pláž patří mezi nejkrásnější a nejméně dotčené v celé Francii. Chceme, aby si lidé na dovolené její malebnost plně vychutnali, místo toho, aby se chlubili svým přátelům fotografiemi," řekl pro Daily Mail mluvčí pláže Garoupe v Antibes.  

Provozovatelem pláže byla zároveň zřízena speciální hlídka, která bude dohlížet na dodržování stanovených pravidel v těchto zónách.

Snímky písečných pláží, zapadajícího slunce nebo postav v bikinách si na dovolené pořizují i slavné osobnosti. Ty mají na sociálních sítích navíc široký ohlas. 

Popularity selfies už využilo i několik turistických destinací, jako například La Concha Resort v Portoriku, kde nabízejí rekreační balíček s názvem Take a Selfie Adventure. Pořízením autoportrétu s označením místa hosté navíc mohou vyhrát pobyt zdarma. Podobně lákají potenciální zákazníky například i hotely v Portlandu.

______

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

Další zprávy