Světový kongres Santa Clausů. Vadí jim příliš úzké komíny

Světový kongres Santa Clausů. Vadí jim příliš úzké komíny
Stovka otylých mužů s bílými plnovousy se tak sešla na třídenní akci v Dánsku.
Nejstarší světový kongres Santa Clausů proběhl tradičně v Dánsku, kam se sjelo na 125 představitelů z 15 zemích světa.
Setkání se koná v letních měsících, aby měli v zimě Santové dost času na přípravu svátečního období.
Kongres pak kromě zábavy a setkání se s přáteli slouží také k výměně letitých zkušeností.
Foto: Reuters
jaz
22. 7. 2015 7:30
Pět měsíců před vánočními svátky se koná pravidelné setkání Santa Clausů z celého světa. Stovka otylých mužů s bílými plnovousy se tak sešly na třídenní akci v Dánsku.

Kodaň – Nejstarší světový kongres Santa Clausů proběhl tradičně v Dánsku, kam se sjelo na 125 představitelů legendární postavy nosící vánoční dárky.

Kromě projednávání zásadních problémů si budou Santové vyměňovat své zkušenosti, a také poučovat nováčky, jak zvládnout vánoční byznys.

"Toto je můj devátý ročník. Letos si musíme promluvit o tom, že by měl Santa dostávat méně sušenek. Víte, komíny jsou teď o něco užší a 15 až 20 kusů sušenek je příliš. Možná tak 12,“ řekl agentuře Reuters Santa Douglas z Washingtonu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy