Světový kongres Santa Clausů. Vadí jim příliš úzké komíny

Světový kongres Santa Clausů. Vadí jim příliš úzké komíny
Stovka otylých mužů s bílými plnovousy se tak sešla na třídenní akci v Dánsku.
Nejstarší světový kongres Santa Clausů proběhl tradičně v Dánsku, kam se sjelo na 125 představitelů z 15 zemích světa.
Setkání se koná v letních měsících, aby měli v zimě Santové dost času na přípravu svátečního období.
Kongres pak kromě zábavy a setkání se s přáteli slouží také k výměně letitých zkušeností.
Foto: Reuters
jaz
22. 7. 2015 7:30
Pět měsíců před vánočními svátky se koná pravidelné setkání Santa Clausů z celého světa. Stovka otylých mužů s bílými plnovousy se tak sešly na třídenní akci v Dánsku.

Kodaň – Nejstarší světový kongres Santa Clausů proběhl tradičně v Dánsku, kam se sjelo na 125 představitelů legendární postavy nosící vánoční dárky.

Kromě projednávání zásadních problémů si budou Santové vyměňovat své zkušenosti, a také poučovat nováčky, jak zvládnout vánoční byznys.

"Toto je můj devátý ročník. Letos si musíme promluvit o tom, že by měl Santa dostávat méně sušenek. Víte, komíny jsou teď o něco užší a 15 až 20 kusů sušenek je příliš. Možná tak 12,“ řekl agentuře Reuters Santa Douglas z Washingtonu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy