FOTO Rybář ulovil okouna s překvapením. Byla v něm živá žába

jaz
18. 5. 2014 8:00
Nevšední obrázek se naskytl Australanovi, kterému se podařilo náhodou zachránit malou žabku od jisté smrti.
Foto: Reptiles Magazine / Facebook

Queensland – Angus James šel před pár dny lovit do místního potoka, ale to netušil, jaké bude mít štěstí. Když dostal na udici okouna a chtěl z něho vytáhnout háček, naskytl se mu neskutečný pohled.

"Všiml jsem si dvou malých očí uvnitř v puse ryby. Poté, co jsem to vyfotil, malá zelená žába skočila kolem mé hlavy na nejbližší strom. Byla to jedna z nejlepších věcí, co jsem v životě viděl! Tohle je ale šťastná žába," řekl časopisu Reptiles, který fotografii ihned publikoval na sociální síti.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy