FOTO Rybář ulovil okouna s překvapením. Byla v něm živá žába

jaz
18. 5. 2014 8:00
Nevšední obrázek se naskytl Australanovi, kterému se podařilo náhodou zachránit malou žabku od jisté smrti.
Foto: Reptiles Magazine / Facebook

Queensland – Angus James šel před pár dny lovit do místního potoka, ale to netušil, jaké bude mít štěstí. Když dostal na udici okouna a chtěl z něho vytáhnout háček, naskytl se mu neskutečný pohled.

"Všiml jsem si dvou malých očí uvnitř v puse ryby. Poté, co jsem to vyfotil, malá zelená žába skočila kolem mé hlavy na nejbližší strom. Byla to jedna z nejlepších věcí, co jsem v životě viděl! Tohle je ale šťastná žába," řekl časopisu Reptiles, který fotografii ihned publikoval na sociální síti.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy