FOTO Osmiletý kulturista to chce dotáhnout na olympiádu

jaz
22. 4. 2014 9:30
Mladý irský chlapec našel velkou zálibu ve fitness. Rodiče ho v tomto koníčku podporují.
Brandon Blake
Brandon Blake | Foto: Brandon Blake / Instagram

Kildare – Osmiletý Brandon Blake je obyčejný hoch z Irska, který si ale našel velmi netradiční zálibu.

Jeho velkým idolem je veganský sportovec a fitness guru Frank Medrano, který propaguje cvičební styl jménem kalisthenika (cvičení vlastní váhou těla). 

Brandon se proslavil na internetu až poté, co jeho koláž, na které porovnává vlastní fotku se svým idolem, sdílel sám Frank Medrano na Facebooku.

"Skvělý pocit ovlivnit takovou mladou generaci. Doufám, že bude žít šťastný a zdravý život," okomentoval Medrano fotku.

Brandon váží v osmi letech 25 kg, nejí sladkosti, dopřává si jen ovoce, zeleninu a maso. Má dokonce i svého fitness trenéra, který mu radí různé triky. "Chci být schopen dělat všechny ty věci, které dělá Frank, a chci být taky tak silný," řekl The Mirror chlapec, který si místo dětských hraček přeje pod stromeček cvičební pomůcky.

Rodiče Brandona odmítají kritické hlasy, že je podobný dril pro vyvíjející se dětské tělo nezdravý. Chlapec údajně nikdy nevzpíral, jen využívá přirozených cviků a zdravé stravy ke zlepšení fyzické kondice. V žádném případě ho do cvičení nenutí.

Brandon má velkou motivaci, proč ve svém dosavadním životním stylu pokračovat. Rád by totiž v budoucnu reprezentoval Irsko na olympijských hrách.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy