FOTO Osmiletý kulturista to chce dotáhnout na olympiádu

jaz
22. 4. 2014 9:30
Mladý irský chlapec našel velkou zálibu ve fitness. Rodiče ho v tomto koníčku podporují.
Brandon Blake
Brandon Blake | Foto: Brandon Blake / Instagram

Kildare – Osmiletý Brandon Blake je obyčejný hoch z Irska, který si ale našel velmi netradiční zálibu.

Jeho velkým idolem je veganský sportovec a fitness guru Frank Medrano, který propaguje cvičební styl jménem kalisthenika (cvičení vlastní váhou těla). 

Brandon se proslavil na internetu až poté, co jeho koláž, na které porovnává vlastní fotku se svým idolem, sdílel sám Frank Medrano na Facebooku.

"Skvělý pocit ovlivnit takovou mladou generaci. Doufám, že bude žít šťastný a zdravý život," okomentoval Medrano fotku.

Brandon váží v osmi letech 25 kg, nejí sladkosti, dopřává si jen ovoce, zeleninu a maso. Má dokonce i svého fitness trenéra, který mu radí různé triky. "Chci být schopen dělat všechny ty věci, které dělá Frank, a chci být taky tak silný," řekl The Mirror chlapec, který si místo dětských hraček přeje pod stromeček cvičební pomůcky.

Rodiče Brandona odmítají kritické hlasy, že je podobný dril pro vyvíjející se dětské tělo nezdravý. Chlapec údajně nikdy nevzpíral, jen využívá přirozených cviků a zdravé stravy ke zlepšení fyzické kondice. V žádném případě ho do cvičení nenutí.

Brandon má velkou motivaci, proč ve svém dosavadním životním stylu pokračovat. Rád by totiž v budoucnu reprezentoval Irsko na olympijských hrách.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy