Svět propadl nahé józe, zacvičit si ji můžete i v Česku

pej
16. 4. 2014 10:30
Nahou jógu praktikovali lidé již před tisícovkami let, cvičí se i v České republice.
Jak se cvičí "Nahá jóga" v New Yorku?
Jak se cvičí "Nahá jóga" v New Yorku? | Foto: Reuters

New York/Praha – Monika Werner a Joschi Shwarz pocházejí z Německa a před devíti lety založili v newyorské čtvrti Chelsea studio Bold and Naked. Kurzy nahé jógy začali nabízet před dvěma roky. 

Ze začátku o ně projevili zájem především muži, až později se staly oblíbenými i mezi ženami. Před pár měsíci zavedli rovněž smíšené hodiny. Zájem o nahou relaxaci je podle jejich slov obrovský.

Joschi vystudoval medicínu a jeho dvacetiletou kariéru instruktora zdobí skvělé reference. Jeho kurzy navštěvovaly i hollywoodské hvězdy Tyra Banks či Emma Stone. "Čím více se cítíte spokojení se svým nahým já, tím více budete spokojení se svým oblečeným já," vysvětluje Joschi podstatu své práce. 

Nahá jóga v Česku

Cvičení založeném na stejné filosofii, tedy na oslavě těla v jeho nejintimnějších formách se mohou zájemci zúčastnit už i v České republice. Brněnské studio Nahé jógy například slibuje, že "nazí zapomenete na všechny problémy, všechny starosti zmizí spolu s oblečením a zůstane jen tělo, duše a pocit blaženosti!" Za hodinovou lekci si účtuje 80 korun.

Nahá jóga vznikla v 8. století př.n.l., kdy ji praktikovali nága-sádhuové. Nahota byla pro tuto skupinu symbolem odmítnutí nejenom všeho materiálního, ale i emocí a tužeb.

Z obnažené relaxaci se pomalu stává módní trend, který propagují i dámy světového šoubyznysu. Praktikuje ji například Gwyneth Paltrow nebo Halle Berry.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy