Svět propadl nahé józe, zacvičit si ji můžete i v Česku

pej
16. 4. 2014 10:30
Nahou jógu praktikovali lidé již před tisícovkami let, cvičí se i v České republice.
Jak se cvičí "Nahá jóga" v New Yorku?
Jak se cvičí "Nahá jóga" v New Yorku? | Foto: Reuters

New York/Praha – Monika Werner a Joschi Shwarz pocházejí z Německa a před devíti lety založili v newyorské čtvrti Chelsea studio Bold and Naked. Kurzy nahé jógy začali nabízet před dvěma roky. 

Ze začátku o ně projevili zájem především muži, až později se staly oblíbenými i mezi ženami. Před pár měsíci zavedli rovněž smíšené hodiny. Zájem o nahou relaxaci je podle jejich slov obrovský.

Joschi vystudoval medicínu a jeho dvacetiletou kariéru instruktora zdobí skvělé reference. Jeho kurzy navštěvovaly i hollywoodské hvězdy Tyra Banks či Emma Stone. "Čím více se cítíte spokojení se svým nahým já, tím více budete spokojení se svým oblečeným já," vysvětluje Joschi podstatu své práce. 

Nahá jóga v Česku

Cvičení založeném na stejné filosofii, tedy na oslavě těla v jeho nejintimnějších formách se mohou zájemci zúčastnit už i v České republice. Brněnské studio Nahé jógy například slibuje, že "nazí zapomenete na všechny problémy, všechny starosti zmizí spolu s oblečením a zůstane jen tělo, duše a pocit blaženosti!" Za hodinovou lekci si účtuje 80 korun.

Nahá jóga vznikla v 8. století př.n.l., kdy ji praktikovali nága-sádhuové. Nahota byla pro tuto skupinu symbolem odmítnutí nejenom všeho materiálního, ale i emocí a tužeb.

Z obnažené relaxaci se pomalu stává módní trend, který propagují i dámy světového šoubyznysu. Praktikuje ji například Gwyneth Paltrow nebo Halle Berry.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Francie přijme 500 nezletilých migrantů ze zničeného řeckého tábora Moria

Francie přijme 500 nezletilých migrantů ze zničeného uprchlického tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos. Ve středu to oznámil státní tajemník pro evropské záležitosti Clément Beaune. Také Itálie nabídla, že přijme 300 žadatelů o azyl z ostrova Lesbos, napsal ve středu deník Kathimerini.

"Francie se již zavázala k přijetí 350 nezletilých (…), nyní tento závazek zvyšujeme o dalších 150 dětí," sdělil Beaune rozhlasové stanici RTL. "Od začátku tohoto roku tak Francie ze solidarity s Řeckem přijme 1000 lidí, z nichž polovinu budou tvořit uprchlíci a další část rodiny v nesnázích," doplnil.

Požár v přeplněné Morii před dvěma týdny připravil o střechu nad hlavou 12.000 lidí. Deset členských zemí Evropské unie se zavázalo, že přijme 400 nezletilých migrantů bez doprovodu dospělých.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýkora pomohl Poznani v Evropské lize gólem k postupu

Fotbalový záložník Jan Sýkora pomohl gólem Lechu Poznaň k drtivému vítězství 5:0 v třetím předkole Evropské ligy na hřišti Apollonu Limassol. Desetinásobný český reprezentant se v polském týmu trefil poprvé od srpnového příchodu z pražské Slavie.

Šestadvacetiletý Sýkora odehrál na Kypru celý zápas a v 81. minutě se postaral o čtvrtý gól Lechu přízemní střelou z hranice pokutového území. O postup do základní skupiny se polský celek v závěrečném předkole utká s vítězem duelu Charleroi - Partizan Bělehrad.

Sýkora podepsal před měsícem v Poznani čtyřletou smlouvu a po třech a půl letech ukončil působení ve Slavii, v jejímž dresu získal v roce 2017 mistrovský titul. Poslední rok a půl strávil na hostování v Liberci a Jablonci.

Další zprávy