Svět propadl nahé józe, zacvičit si ji můžete i v Česku

pej
16. 4. 2014 10:30
Nahou jógu praktikovali lidé již před tisícovkami let, cvičí se i v České republice.
Jak se cvičí "Nahá jóga" v New Yorku?
Jak se cvičí "Nahá jóga" v New Yorku? | Foto: Reuters

New York/Praha – Monika Werner a Joschi Shwarz pocházejí z Německa a před devíti lety založili v newyorské čtvrti Chelsea studio Bold and Naked. Kurzy nahé jógy začali nabízet před dvěma roky. 

Ze začátku o ně projevili zájem především muži, až později se staly oblíbenými i mezi ženami. Před pár měsíci zavedli rovněž smíšené hodiny. Zájem o nahou relaxaci je podle jejich slov obrovský.

Joschi vystudoval medicínu a jeho dvacetiletou kariéru instruktora zdobí skvělé reference. Jeho kurzy navštěvovaly i hollywoodské hvězdy Tyra Banks či Emma Stone. "Čím více se cítíte spokojení se svým nahým já, tím více budete spokojení se svým oblečeným já," vysvětluje Joschi podstatu své práce. 

Nahá jóga v Česku

Cvičení založeném na stejné filosofii, tedy na oslavě těla v jeho nejintimnějších formách se mohou zájemci zúčastnit už i v České republice. Brněnské studio Nahé jógy například slibuje, že "nazí zapomenete na všechny problémy, všechny starosti zmizí spolu s oblečením a zůstane jen tělo, duše a pocit blaženosti!" Za hodinovou lekci si účtuje 80 korun.

Nahá jóga vznikla v 8. století př.n.l., kdy ji praktikovali nága-sádhuové. Nahota byla pro tuto skupinu symbolem odmítnutí nejenom všeho materiálního, ale i emocí a tužeb.

Z obnažené relaxaci se pomalu stává módní trend, který propagují i dámy světového šoubyznysu. Praktikuje ji například Gwyneth Paltrow nebo Halle Berry.

 

Právě se děje

Další zprávy