Fotka novoročních opilců je hitem internetu. Připomíná renesanční malby

hrz
4. 1. 2016 11:20
Fotograf na volné noze Joel Goodman se stal ze dne na den slavným. Příčinou byl jeho snímek z novoročních oslav v ulicích Manchesteru, jehož ústředními postavami jsou muž pacifikovaný policisty a opilec válející se na ulici s pivem. Lidé na sociálních sítích fotku přirovnávají k renesančním výjevům, převádějí ji do malby a objevila se i parodie na slavný Michelangelův obraz Stvoření Adama. Sám autor bere mimořádný zájem jako potěšující satisfakci pro vysmívanou kategorii pouliční fotografie.
Snímek pouličního fotografa z novoročních oslav v Manchesteru je na sociálních sítích přirovnáván k renesančním výjevům.
Snímek pouličního fotografa z novoročních oslav v Manchesteru je na sociálních sítích přirovnáván k renesančním výjevům. | Foto: Twitter

Manchester - Celý příběh takřka renesančního výjevu, na nějž upozorňují stránky BuzzFeed News, začal nenápadně. Na zpravodajský web Manchester Evening News umístili do fotogalerie novoročních oslav fotku z noční ulice Manchesteru.

Policisté zde z neznámých důvodů pacifikují jednoho ze silvestrovských účastníků, druhý leží zmožený na ulici s alkoholem v ruce.

Někteří uživatelé sociálních sítí diskutovali o přiměřenosti policejního zásahu, jiní v žertu poznamenávali, že ležícímu pánovi je jedno, že skoro přišel o kalhoty, ale hlavně si chrání svou láhev s pivem.

Věci pak ale dostaly na Twitteru zcela jiný směr. Lidé žasli nad tím, kolik se toho na snímku děje, kolik emocí je zde zachyceno a že i celková kompozice připomíná výjevy z renesančních obrazů.

Brzy se na Twitteru objevily pokusy převést fotografii do malby a tyto umělecké kousky se začaly virálně šířit.

Došlo i na parodii slavného Michelangelova obrazu Stvoření Adama. Místo božího dotyku znázorňuje ležícího opilce, kterak podává Adamovi pivo.

Pouliční fotograf na volné noze Joel Goodman určitě nečekal, že by se díky svým všednodenním snímkům z britských ulic mohl stát ze dne na den slavným.

V rozhovoru pro BuzzFeed Mews uvedl, že přirovnávání jeho fotky k renesančním malbám ho velmi těší. "Je to krásné a lichotivé srovnání, a to zejména u této kategorie fotografie, která je velmi často vysmívána," dodal.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou a po domácím vítězství 129:92 nad Orlandem stále dotírají na lídra Východní konference Philadelphii. Sixers se v čele tabulky udrželi díky výhře 111:97 nad Dallasem. Při shodném počtu 22 vítězství mají oproti Nets na kontě o jednu porážku méně.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:92, Denver - Washington 110:112, Memphis - LA Clippers 122:94, Milwaukee - New Orleans 129:125, New York - Sacramento 140:121, Philadelphia - Dallas 111:97.

Další zprávy