reklama
 
 

Fotka novoročních opilců je hitem internetu. Připomíná renesanční malby

4. 1. 2016 11:20
Fotograf na volné noze Joel Goodman se stal ze dne na den slavným. Příčinou byl jeho snímek z novoročních oslav v ulicích Manchesteru, jehož ústředními postavami jsou muž pacifikovaný policisty a opilec válející se na ulici s pivem. Lidé na sociálních sítích fotku přirovnávají k renesančním výjevům, převádějí ji do malby a objevila se i parodie na slavný Michelangelův obraz Stvoření Adama. Sám autor bere mimořádný zájem jako potěšující satisfakci pro vysmívanou kategorii pouliční fotografie.

Manchester - Celý příběh takřka renesančního výjevu, na nějž upozorňují stránky BuzzFeed News, začal nenápadně. Na zpravodajský web Manchester Evening News umístili do fotogalerie novoročních oslav fotku z noční ulice Manchesteru.

Policisté zde z neznámých důvodů pacifikují jednoho ze silvestrovských účastníků, druhý leží zmožený na ulici s alkoholem v ruce.

Někteří uživatelé sociálních sítí diskutovali o přiměřenosti policejního zásahu, jiní v žertu poznamenávali, že ležícímu pánovi je jedno, že skoro přišel o kalhoty, ale hlavně si chrání svou láhev s pivem.

Věci pak ale dostaly na Twitteru zcela jiný směr. Lidé žasli nad tím, kolik se toho na snímku děje, kolik emocí je zde zachyceno a že i celková kompozice připomíná výjevy z renesančních obrazů.

Brzy se na Twitteru objevily pokusy převést fotografii do malby a tyto umělecké kousky se začaly virálně šířit.

Došlo i na parodii slavného Michelangelova obrazu Stvoření Adama. Místo božího dotyku znázorňuje ležícího opilce, kterak podává Adamovi pivo.

Pouliční fotograf na volné noze Joel Goodman určitě nečekal, že by se díky svým všednodenním snímkům z britských ulic mohl stát ze dne na den slavným.

V rozhovoru pro BuzzFeed Mews uvedl, že přirovnávání jeho fotky k renesančním malbám ho velmi těší. "Je to krásné a lichotivé srovnání, a to zejména u této kategorie fotografie, která je velmi často vysmívána," dodal.

autor: hrz | 4. 1. 2016 11:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama