Vstávat, cestovat a cvičit. Fitness autobus nabízí místo sedaček rotopedy

jaz
18. 5. 2016 9:47
Londýnská fitness společnost přichází s nabídkou cvičení během jízdy autobusem. Snaží se tak nalákat klienty, kteří si během svého pracovního dne nenajdou dostatek času zajít do posilovny, nebo mají problém s ranním vstáváním. Nabízí proto cvičení v autobusu. Jedna lekce stojí v přepočtu 500 korun.
Foto: Instagram / 1Rebel

Ulicemi Londýna bude zanedlouho jezdit speciální autobusová linka pro zaneprázdněné lidi, kteří nemají čas zavítat do běžných posiloven. Místo běžných sedaček v ní cestující najdou připevněné rotopedy, na kterých bude probíhat běžná lekce spinningu, zatímco autobus doveze cvičící z příměstských oblastí Londýna do centra města. Informoval o tom server Mashable.

Britská fitness společnost 1Rebel nedávno oznámila své plány na novou dopravní linku, kterou hodlá spojit přepravu do práce s intenzivním pravidelným tréninkem.

Momentálně jedná s autobusovými společnostmi a hledá vhodného dopravce, který projekt zaštítí. Vše ještě musí schválit úředníci. Pokud vše půjde podle plánu, autobus plný rotopedů vyjede do ulic Londýna na konci letošního léta.

Cestující bude svážet ze čtyř oblastí a konečná zastávka je plánována u fitness centra 1Rebel, kde si mohou sportovci dát sprchu i koktejl, než vyrazí do práce. 

Lekce spinningu potrvá 45 minut a zájemce vyjde na 12 až 15 liber (v přepočtu zhruba 400 až 500 korun). To je podle webu Mashable rozumná cena vzhledem k tomu, za kolik jsou dostupné podobné lekce v jiných metropolích.

Cesty a chodníky v sibiřských městech připomínají scény z bitevního pole. S příchodem jara mizí sníh, totéž se ale dá říci i o veřejných komunikacích. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy