Skočil za aligátorem a zachránil štěně. Video seniora s doutníkem je světovou senzací

Video Video
23. 11. 2020 16:00
Zatímco 74letý Richard Wilbanks seděl u vody na svém floridském pozemku, vyrušilo ho kňučení jeho čtyřměsíčního psa. Rychle zareagoval a skočil pro něj do blízkého jezírka. Z vody vytáhl nejen tonoucí štěně, ale také aligátora, který jej stále držel za nohu.
Skočil do jezírka, aby vytáhl štěně z čelistí aligátora | Video: Florida Wildlife Federation, fStop Foundation

K události došlo přímo na pozemku důchodce ve floridské vesnici Estero. Incident zachytila kamera, kterou ochranáři umístili na Wilbanksův pozemek s jeho svolením. 

Sevřené čelisti aligátora se mu podařilo roztáhnout a svého psa tak vysvobodit. "Byl jsem v šoku. Všechno se odehrálo tak rychle," popsal svůj zážitek Wilbanks v rozhovoru pro americkou stanici NBC. Pes vyšel z incidentu jen s drobným poraněním, útočícího plaza ochranáři z pozemku přesunuli jinam.

Video zaujalo lidi po celých Spojených státech a globálním hitem se stalo i na sociálních sítích. Většina uživatelů chválí rychlou a klidnou reakci muže, který při akci ani neodložil doutník. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 37 policistů, což je desetina dosavadního stavu. Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

před 53 minutami

Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si devátou výhrou v seriálu upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy