Senior jel do Říma za papežem, ale skončil v německé vesnici Rom. Zmátla ho navigace

ČTK ČTK
29. 5. 2019 10:57
V německé vesnici jménem Rom skončil 81letý důchodce, který při cestě ze severní Anglie do Říma (anglicky Rome) slepě následoval navigaci. Informoval o tom server britské televize Sky News v článku nazvaném Všechny cesty vedou do Říma.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Penzista Luigi Rimonti sice tuto cestu absolvoval již dříve, ale tentokrát si nechal od navigace "poradit" a rozhodl se pro kratší variantu. "Místo v rušné italské metropoli, kde se chtěl setkat s papežem, skončil v ospalé vesnici o 67 obyvatelích nedaleko Kolína," napsal web Sky News.

Když muž zastavil, aby prozkoumal okolí, zapomněl zatáhnout ruční brzdu a jeho jaguár převálcoval ceduli s názvem vesnice.

Jaguár Luigiho Rimontiho.
Jaguár Luigiho Rimontiho. | Foto: Profimedia.cz

Luigi Rimonti se sice couvající vůz pokusil zastavit, ale zasáhly ho zadní dveře a důchodce skončil v nemocnici. Žádné vážnější zranění ovšem neutrpěl. Podle Sky News se rozhodl počkat na opravu auta a poté pokračovat v cestě do "věčného města".

Video: Autobus se otočil na dálnici, zmátla ho navigace

Autobus se otáčel uprostřed dálnice D8 | Video: Jan Rýdl
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy