Drogy v přímém přenosu? Nevhodný vtípek kuchaře z ranní show na Markíze bude mít dohru

jaz
20. 1. 2016 12:00
Slovenský kuchař oživil ranní vysílání televize Markíza vtípkem s bílým práškem, kreditní kartou a pětistovkou stočenou do ruličky. Diváci brali několikavteřinový drogový výstup s humorem. Vedení televize ale kuchařovo počínání označilo za nevhodné. Z celé události hodlá vyvodit důsledky, přestože se nejednalo o skutečné drogy a provinilec ani nenaznačil, že by se bílý prášek chystal požít.
Video: YouTube

Bratislava – Známý slovenský kuchař Ľubomír Herko se v úterním vysílání pořadu Teleráno na Markíze dostal do záběru ve chvíli, kdy moderátoři ranní show právě zpovídali jiného hosta. Místo obrazu vařícího kuchaře ovšem kamera zachytila Herka, jak si kreditní kartou připravuje takzvanou "lajnu" z neznámého bílého prášku, vedle kterého měl položenou srolovanou bankovku v hodnotě 500 eur.

Jednalo se sice jen o vtípek, podle mluvčí televize z toho vedení vyvodí důsledky. Informoval o tom server Topky.sk.

Úterní vysílání vyvolalo pozdvižení nejen na sociálních sítích a ve slovenských médiích, ale i v samotné televizi, která nehodlá několikavteřinový záběr jen tak přejít. Při natáčení ranního pořadu je obvyklé, že se ve studiu naráz nachází více lidí, a pokud zrovna moderátoři neprobírají s hostem závažné téma, zabírá kamera střídavě celý plac, na kterém se mimo jiné nacházel právě i Ľubomír Herko, jenž měl se svými pomocníky vařit.

Šestatřicetiletý kuchař vystupuje v Teleránu již tři roky, takže dobře ví, jak to ve studiu chodí. Bílý prášek připomínající kokain byl tak zřejmě připravený právě na náhodný záběr kamery.

Jak informují slovenská média, během natáčení nebyly na place žádné drogy, přesto kuchař Herko dokázal před kamerou předstírat, jako by byl právě přistižen při činu.

"Považujeme to za naprosto nevhodný vtip, který nemá v takové relaci co dělat. V rámci televize z toho vyvodíme důsledky," vyjádřila se pro Topky.sk mluvčí televize Tatiana Tóthová a dodala, že kauza vrhá špatné světlo na celou televizi. Na dotaz redakce Aktuálně.cz, jaké konkrétní důsledky z toho vedení vyvodí, ale televize nereagovala.

Sám kuchař si uvědomuje svůj prohřešek a za celou kauzu se omluvil v telefonickém rozhovoru pro Evropu 2. "Měli jsme tam i moučkový cukr, který jsme dávali do termomixéru a troška se rozsypala, samozřejmě. Ten nápad byl blbej. Opravdu mě to nesmírně mrzí, že to takhle vypálilo," omluvil se Herko.

Slovenští diváci zřejmě celou událost opravdu pochopili tak, jak ji kuchař zamýšlel. "Všimla jsem si, jak sbíral kuchař mouku kreditkou, ale hned jsem se řehotala, že jsem zvědavá, kdo se toho první chytí! Doufám, že produkce nebude tak prudérní a nevyhodí jednoho z nejlepších kuchařů. To by byla ostuda," píše divačka Zuzana Stanek na Facebook ranní relace televize Markíza.

A není jediná, kvůli kauze vznikají i vtipné koláže, kterými se lidé baví na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy