Dron pašoval tři kila pervitinu. Havaroval u hranic USA

Magazín Magazín
23. 1. 2015 16:27
Překupníci drog začínají častěji využívat k transportu nelegálního zboží z Mexika do Spojených států bezpilotních letadel.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Tijuana – Pašeráci drog na mexicko-americké hranici využívají pro své účely všemožné praktiky. Do nelegálního obchodu s narkotiky zapojili už i moderní technologie, jako jsou například drony.

Bezpilotní letadlo, které převáželo zhruba tři kila pervitinu, havarovalo u supermarketu v blízkosti hraničního přechodu u Kalifornie. Vyplývá to ze zprávy NBC 7.

Nález havarovaného dronu ohlásil na místní policejní stanici anonym. Podle vyjádření strážníků to není poprvé, kdy byly k přepravě drog použity bezpilotní letadla.

Potvrzuje to i zpráva amerického Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA), ze které vyplývá, že například už během roku 2012 bylo tímto způsobem provedeno až 150 nelegálních cest.

Podobný způsob přepravy drog je pro pašeráky  mnohem levnější než podzemní tunely nebo speciální ponorky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy