reklama
 
 

Zadejte do vyhledávače slovo "idiot" a objeví se Trump. Kampaň mění algoritmus Googlu

20. 7. 2018 10:34
Pokud zadáte do vyhledávače obrázků na Googlu slovo "idiot", jako první se zobrazí fotky amerického prezidenta. Může za to kampaň britských aktivistů na sociální síti Reddit, která dává do spojitosti právě toto slovo s fotkou Donalda Trumpa. Google do algoritmu vyhledávání nehodlá zasahovat.

Donald Trump kdysi na svém Twitteru prohlásil, že jeho inteligenční kvocient patří k těm nejvyšším. V posledních dnech se ale jeho fotka objevuje jako první poté, co uživatelé zadají do internetového vyhledávače Google slovo "idiot".

Get friendly with that Share button folks...if the million-strong petition doesn't work then we're ready for him right?

Zveřejnil(a) Get American Idiot to No.1 for Trump's UK Visit dne 30. January 2017

Algoritmus vyhledávání ovlivnila podle serveru britského deníku The Guardian i předchozí kampaň na sociálních sítích (Get American Idiot to No.1 for Trump's UK Visit). Její autoři několik týdnů před plánovanou návštěvou Donalda Trumpa ve Velké Británii žádali lidi, aby prostřednictvím hromadného stahování protlačili 14 let starou píseň American Idiot kapely Green Day do čela žebříčku singlů.

Na tuto akci navázala další kampaň, v níž lidé na sociální síti Reddit přidávají Trumpovy fotografie spolu se slovem "idiot".

Podle serveru Weekly Entertainment se kapela Green Day ke kampani dosud oficiálně nevyjádřila. Názor frontmana skupiny Billieho Joa Armstronga na politiku amerického prezidenta je nicméně znám už od začátku letošního roku. 

"Nenávidím Donalda Trumpa. Už dřív jsem sice křičel, že nenávidím George Bushe, ale tentokrát je to opravdu jiné. Ten člověk je tak strašně špatný, je jako kyselina," nechal se slyšet Armstrong.  

Společnost Google uvedla, že do algoritmu vyhledávání nehodlá zasahovat a nebude ani nijak upravovat obrázky, které vyhledávač uživatelům nabízí.

Firma zaujala podobný postoj i v minulosti, když se například v roce 2009 objevily ve vyhledávači opice v souvislosti se jménem tehdejší první dámy nebo když byl těsně před volbami se slovem násilník spojován snímek Billa Clintona.

Video: Demonstranti v centru Londýna protestovali s velkým balónem ve tvaru Trumpa

Demonstranti v centru Londýna protestovali s velkým balónem ve tvaru Trumpa, pak vyšli do ulic | Video: Asociated Press |  00:32

autor: Magazín | 20. 7. 2018 10:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama