Holuba cestovatele smrt v Austrálii nečeká. Ukázalo se, že nakonec není z USA

ČTK ČTK
15. 1. 2021 16:05
Australské úřady nakonec ušetří závodního holuba, kterého podezřívaly, že pochází z více než 13 tisíc kilometrů vzdáleného Oregonu ve Spojených státech. Ukázalo se, že identifikační kroužek na noze ptáka je podvrh a opeřenec tak z amerického kontinentu nepochází a nehrozí, že do izolované Austrálie zanese ptačí nemoci.
Foto: Reuters

"Na základě vyšetřování úřad došel k závěru, že holub Joe je s největší pravděpodobností Australan a nepředstavuje tak bezpečnostní riziko," oznámil australský úřad pro zemědělství, vodu a životní prostředí. Přezdívku pták získal podle zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena.

"Úřad se spokojil s tím, že kroužek na noze ptáka je podvrhem opravdového kroužku," píše se dál v prohlášení, ve kterém úředníci zároveň ujišťují, že proti holubovi dál nebudou zasahovat.

Foto: Reuters

Holuba na svém dvorku našel obyvatel Melbourne, který si všiml diskutovaného kroužku. Při pátrání údajně zjistil, že se holub ztratil při závodě v západoamerickém Oregonu. Nezvyklý příběh holuba-cestovatele na sebe následně přilákal pozornost uživatelů sociálních sítí i australských úřadů.

V Austrálii, která je domovem mnoha jedinečných druhů fauny a flóry, panují přísné zákony pro dovoz živých zvířat. V roce 2015 například hrozilo utracení dvou jorkšírských teriérů, které do země přivezl americký herec Johnny Depp a jeho tehdejší manželka Amber Heardová. Psi nakonec byli ušetřeni, když je pár nechal neprodleně odvézt zpět do USA.

 

Právě se děje

Další zprávy