Dokážete v optické iluzi najít lyže za méně než 28 sekund? Pak jste prý rekordmanem

Video Video
9. 7. 2022 7:59
Dokážete najít pár lyží v tropické optické iluzi? Když je objevíte za méně než 28 sekund, bude z vás podle deníku The Sun rekordman. Na obrázku plném letních lehátek a slunečníků se ale objevují i krabi a mořské hvězdice, aby člověka více zmátly.
Video: Aktuálně.cz

To, za jak rychle najdete pár lyží v optické iluzi, určuje, jak rychle pracuje vaše mysl. Na obrázku se nachází pláž s několika desítkami pruhovaných lehátek, slunečníků, palmových stromů a moře s delfíny.

Optická iluze funguje podobně jako oblíbené dětské ilustrace "Kde je Waldo?", ve kterých děti hledají brýlatého chlapce v červenobílém pruhovaném tričku. V této plážové optické iluzi se ale záměrně objevují krabi a hvězdice v písku, aby bylo hledání lyží složitější.

Pokud je člověk dost bystrý a dokáže lyže najít za méně než 28 sekund, stane se podle deníku The Sun rekordmanem. Pokud máte problém lyže najít, soustřeďte se na spodní levou stranu obrázku. Tam najdete červené lyže opřené o jedno z pruhovaných křesílek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy