Dokážete na obrázku najít skryté předměty za méně než 15 vteřin? Pak vytvoříte rekord

Video Video
19. 11. 2022 9:00
Maďarský karikaturista Gergely Dudas, známý jako Dudolf, zveřejnil nové optické iluze, se kterými si uživatelé sociálních sítí lámou hlavu. Na obrázcích se ve změti rajčat, postav nebo humrů vždy nachází několik skrytých předmětů. Kdo je dokáže nalézt za méně než 15 vteřin, stane se podle britského deníku The Daily Mail rekordmanem.
Na obrázcích se ve změti rajčat, postav nebo humrů vždy nachází několik skrytých předmětů. | Video: Aktuálně.cz

Na jednom z obrázků se nacházejí desítky malých rajčat, která jsou od sebe na první pohled k nerozeznání. Mezi nimi se ale skrývají tři červená jablka odlišující se pouze svou stopkou.

V další optické iluzi skryl maďarský karikaturista čtyři červené kraby mezi velké množství téměř identicky vypadajících humrů. Na obrázku se ale objevují i mořské řasy a hvězdice, které mají člověka zmást. Na poslední iluzi se zase nacházejí desítky lidských postav v oblecích. Mezi nimi se mají skrývat tři sovy - hnědá, bílá a béžová.

Kdo dokáže skryté objekty nalézt alespoň za pár desítek vteřin, má podle deníku The Daily Mail ostříží zrak a dokáže se pečlivě soustředit. Komu se to ale povede pod 15 vteřin, je podle serveru rekordmanem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy