Zmate tato iluze i vás? Vyřešit ji prý dokáže jen jedno procento lidí

Video Video
25. 6. 2022 6:00
Lidé se na sociálních sítí snaží najít druhé zvíře ve virální optické iluzi, která se šíří TikTokem. Podle uživatele Pasillusion dokáže zvíře najít jen jedno procento lidí. Většina uživatelů si totiž myslí, že jde o rybu, kterou delfín nese v tlamě.
Video: Aktuálně.cz/TikTok

Na TikToku se rozšířilo video s optickou iluzí delfína. Úkolem je nalézt na obrázku druhé zvíře. Na daném obrázku se nachází delfín, který pojídá rybu. 

Vizuální hádanka ale mate uživatele sociálních sítí. Většina lidí si totiž myslí, že zmíněným hledaným zvířetem je ryba, čímž by se hádanka stala velmi jednoduchou na vyřešení. "Iluzi ale dokáže odhalit jen jedno procento lidí," říká ve videu TikToker.

Druhým zvířetem je totiž ve skutečnosti pták, konkrétně dva ptáci. Aby je člověk spatřil, musí otočit svůj telefon. Načež se pták vyklube z delfínovy ploutve a z druhé části delfína vznikne pelikán, který nese v zobáku mrtvou rybu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy