Dívku vyhodili ze školy. Řekla přede všemi zakázané slovo

jaz
11. 9. 2014 9:48
Američanka byla vykázána z vyučování i školy poté, co kýchajícímu spolužákovi popřála běžnou společenskou frází.
Foto: Kendra Turner / Facebook

Dyersburg (Tennessee) – Kendra Turner je sedmnáctiletá křesťanka, která během vyučovací hodiny na střední škole použila běžně užívanou společenskou frázi bless you. Reagovala tak na spolužáka, který si právě kýchnul, slovy běžně užívanými v anglofonních zemích. Bless you (volně přeloženo na zdraví) je ale slovní spojení, které bylo shodou okolností v tu dobu ve třídě zakázáno používat, protože má i náboženský význam.

Kendru podporují spolužáci nošením triček se zakázaným slovem.
Kendru podporují spolužáci nošením triček se zakázaným slovem. | Foto: Kendra Turner / Facebook

Kendra tak byla poslána do ředitelny, kde si vyslechla trest. Ředitel ji slovně pokáral a na celý den ji vyloučil ze školy.

"Učitelka nám řekla, že nemáme používat náboženské výrazy v její třídě, odpověděla jsem jí, že na to máme ústavní právo," svěřila Kendra televizi WMC. Stanice poté obdržela fotografie bílé tabule, kam jejich vyučující píše slova, která jsou v hodinách zakázána.

Stojí si za svým Bohem

Přestože dívka tvrdí, že se pouze postavila za svou víru, škola naopak informovala rodiče sedmnáctileté Kendry, že ve třídě toto slovo pokřikovala, byla agresivní a vyhodili, protože způsobila rozruch v hodině.

Spolužáci se Kendry zastávají a na její podporu nosí trička s nápisem Bless You.

"Nezajímá mě, kdo o mně mluví a co říká, ale budu si stát za svým Bohem," napsala na Facebook dívka, která prý nechce dělat problémy své škole. Snaží se jen ukázat, že není možné, aby se porušovala její ústavní práva.

 

Právě se děje

Další zprávy