Dala výpověď a s nafukovací hospodou obráží Británii. Rezervace má až do roku 2020

Magazín Magazín
18. 7. 2019 9:58
Proč byste chodili do hospody, když může hospoda přijít za vámi? Zřejmě tohle si řekla i Marie-Louise Blunnová, když dala výpověď a v květnu loňského roku si koupila nafukovací podnik, se kterým teď objíždí svatby, narozeninové akce i nejrůznější festivaly po celé Anglii.
Pojízdná hospoda měří na délku 12 metrů a je ze stejného materiálu jako skákací hrady pro děti. | Video: Reuters

Bizarní nápad se během pár měsíců proměnil v úspěšný podnikatelský projekt, protože Blunnová má plný diář až do roku 2020 a ročně navštíví stovky akcí.

"Vždycky mě bavilo pořádat večírky a hostit lidi. Nikdy bych neměla dost peněz, abych si mohla otevřít hospodu, a tohle je nejlepší způsob. Nemám přehnané režijní náklady ani závazky," řekla 42letá žena z Birminghamu.

Pojízdná hospoda měří na délku 12 metrů a je ze stejného materiálu jako skákací hrady pro děti. Majitelka ji nafoukne během 15 minut a skladuje ji v lodním kontejneru.

Britové si gumovou hospůdku můžou pronajmout od 650 liber (zhruba 18 500 korun). "Když do ní lidé poprvé vejdou, nemají slov, jsou z ní nadšení," dodává Blunnová.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy