VIDEO Po golfovém hřišti se procházel čtyřmetrový aligátor

Aligátor se vyskytl v části Floridy, která se pyšní mnoha druhy volně žijících živočichů.
Takhle se procházel obří aligátor na hřišti Myakka Pines Golf Club. | Video: YouTube

Englewood – Dvojice hráčů vyfotila v golfovém rezortu Myakka Pines na Floridě děsivý výjev. Přes sedmou jamku si vyšel na procházku obří aligátor. Vedení klubu vyvěsilo fotku na sociální sítě, kde ji komentovaly stovky lidí. 

"Máme tu hodně aligátorů, protože tu na míle daleko nejsou žádné domy a je tu hodně bažin," řekl ESPN generální manažer klubu Mickie Zada. Aligátor se tak zřejmě snažil dostat z jedné bažiny do druhé.

Podle očitých svědků mohl měřit až čtyři metry, jak ale Zada uvedl, za 37 let existence resortu nikdy nedošlo ke střetu golfisty s tímto nebezpečným predátorem. Přesto se doporučují aligátory nekrmit a obloukem se jim vyhýbat, protože jsou velmi agresivní.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy