Bohatí Číňané mají novou zábavu. Zabíjení a konzumaci tygrů

ČTK ČTK
1. 4. 2014 9:42
Čínští podnikatelé objevili novou zábavu, konzumaci tygrů. V zemi zároveň kvete černý trh s části těl divokých zvířat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Peking - Zabíjení a následná konzumace tygrů se staly zvrácenou zábavou bohatých podnikatelů a vládních činitelů v jižní Číně, kde tygr symbolizuje moc. Potvrzují to informace a záznamy, které se v poslední době objevily v čínských sdělovacích prostředcích a na internetu, napsal zpravodajský server France24.

Čínský televizní kanál TVS v provincii Kuang-tung před časem odvysílal záznam pořízený údajně tajně před zhruba dvěma lety na soukromém večírku uspořádaném místní elitou. Video ukazuje tygra v kleci, kterého před zraky účastníků večírku zabíjejí elektrickým proudem. Jeho tělo pak bylo rozsekáno a upraveno jako pokrm pro hosty.

Černý obchod s tygry

Tato nahrávka byla zveřejněna ve stejné době, kdy policie v Če-ťiangu v provincii Kuang-tung oznámila, že zadržela 15 členů gangu podezřelých ze zabití nejméně deseti tygrů propašovaných do Číny z Vietnamu. Jeden z podezřelých, který podle policie tygry "popravoval", zemřel při zatýkání. Okolnosti jeho smrti policie neupřesnila.

Části těl divokých zvířat se na čínském černém trhu mohou prodávat za neuvěřitelně vysoké ceny. Tygří kosti dosahují zhruba 14 tisíc jüanů (asi 44 tisíc korun) za kilogram a tygří maso se prodává za tisíc jüanů (asi 3300 korun) za kilo.

Tento nelegální obchod nadále vzkvétá především kvůli schopnostem, které tygřím produktům připisuje tradiční čínská medicína. Alkohol smíchaný s tygřími kostmi údajně léčí revmatismus - a slouží také jako ceněný dárek k významným příležitostem.

 

Právě se děje

Další zprávy