Simulátor smrti otvírá. Za 800 korun vás zpopelní a pohřbí

jaz
13. 8. 2014 10:35
Bohatí čínští podnikatelé otevírají podnik, kde si zájemci mohou zahrát hru na život a na smrt. Slibují autentický zážitek a přátelské vstupné.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Šanghaj – Dva čínští podnikatelé Ding Rui a Huang Wei-ping již brzy představí svůj nový projekt s názvem Experience of Death (Zážitek smrti, pozn. red.). Svým klientům hodlají poskytnout úplnou představu o tom, jaký pocit to je zemřít.

V podstatě se jedná o hru, která má za cíl uspokojit ty nejmorbidnější představy, aniž by svým hráčům ublížila. V průběhu se plní určité úkoly a ten, kdo prohraje, musí zemřít. Pás ho následně odveze do kremační pece, kde si klient za horkého vzduchu a světelné simulace ohně prožije vlastní smrt. Poté si pobude chvíli v simulátoru dělohy, která se postará o jeho znovuzrození.

Ani výherci soutěže to nebudou mít jednoduché. Podle tvůrců na ně čeká také smrt. Což je prý spravedlivé, v životě to tak chodí.

Ding s Huangem mají své simulátory vyzkoušené na vlastní kůži. Dokonce si pocit posledního okamžiku v životě zkusili i v opravdovém krematoriu. "Bylo tam stále velké horko. Nemohl jsem dýchat a myslel jsem, že je můj život u konce," řekl Huang Wei-ping CNN.

Umřít bude možné už od září

Smyslem celého projektu není jen šokovat a pobouřit veřejnost. Tvůrci doufají, že se jejich klienti zamyslí nad životem a smrti se postaví čelem.

V roce 2008 pomáhal Huang Wei-ping jako dobrovolník při zemětřesení v západní provincii Sichuan a Ding Rui v místním hospicu, takže smrtí se setkávali neustále a začali se touto otázkou více zaobírat.

"Nejsmutnější částí mé práce bylo vidět umírat pacienty a jejich rodiny, které odmítly čelit smrti. Poslední dny s jejich blízkými byly plné lží," řekl Ding CNN.

Oba pátrali po smyslu života, diskutovali s představiteli různých náboženství a poté se rozhodli umožnit i ostatním, aby se se smrtí potkali tváří v tvář.

Na projekt sehnali finanční prostředky pomocí jue.so, čínské verze Kickstarteru, kde se jim podařilo za tři měsíce vybrat přes jeden milion korun.

Prostory pro projekt tzv. 4D zážitku se smrtí bude hotový na konci srpna a zákazníci si poprvé vyzkouší zemřít v září. Návštěva zařízení je přijde na 40 dolarů, což je v přepočtu zhruba 830 korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy