Muž nasbíral tisíce podprsenek. Bojuje tak proti rakovině

pej
25. 4. 2014 8:30
Pětačtyřicetiletý muž z Číny se posledních dvacet let věnuje neobvyklému koníčku. Sbírkou podprsenek chce upozornit na důležitost prevence rakoviny prsu.
Chen Qingzu
Chen Qingzu | Foto: Profimedia.cz

Sanya - Někdo sbírá známky, jiný třeba pohledy. Chen Qingzu za posledních dvacet let vytvořil neobvyklou sbírku složenou z pěti tisíc podprsenek. Ty má prozatím vystavené v jedné místnosti svého domu v provincii Hainan, ale v budoucnu plánuje otevřít muzeum.

Většinu kousků ve své sbírce získal od studentek z více než třiceti středních a vysokých škol, kde přednášel o zdravém mateřství.

Ačkoliv existují lidé, kteří jeho koníček vnímají za poněkud zvláštní, sám muž ho považuje za dobrý způsob, jak upozornit na důležitost nošení vhodné velikosti podprsenky. Podle něho totiž ty špatně padnoucí mohou způsobit onemocnění prsu.

"Moje sbírka zaprvé odráží změny v módě, které se udály za posledních dvacet let. Zadruhé doufám, že všichni, kdo si ji prohlédnou, si uvědomí, jak důležitá je prevence rakoviny prsu," dodal Chen pro Bejing News.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy