Muž nasbíral tisíce podprsenek. Bojuje tak proti rakovině

pej
25. 4. 2014 8:30
Pětačtyřicetiletý muž z Číny se posledních dvacet let věnuje neobvyklému koníčku. Sbírkou podprsenek chce upozornit na důležitost prevence rakoviny prsu.
Chen Qingzu
Chen Qingzu | Foto: Profimedia.cz

Sanya - Někdo sbírá známky, jiný třeba pohledy. Chen Qingzu za posledních dvacet let vytvořil neobvyklou sbírku složenou z pěti tisíc podprsenek. Ty má prozatím vystavené v jedné místnosti svého domu v provincii Hainan, ale v budoucnu plánuje otevřít muzeum.

Většinu kousků ve své sbírce získal od studentek z více než třiceti středních a vysokých škol, kde přednášel o zdravém mateřství.

Ačkoliv existují lidé, kteří jeho koníček vnímají za poněkud zvláštní, sám muž ho považuje za dobrý způsob, jak upozornit na důležitost nošení vhodné velikosti podprsenky. Podle něho totiž ty špatně padnoucí mohou způsobit onemocnění prsu.

"Moje sbírka zaprvé odráží změny v módě, které se udály za posledních dvacet let. Zadruhé doufám, že všichni, kdo si ji prohlédnou, si uvědomí, jak důležitá je prevence rakoviny prsu," dodal Chen pro Bejing News.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy