Zavinila nehodu jako muž. Teď Caitlyn čeká mužské vězení

jaz
26. 8. 2015 11:07
Bývalý atlet Bruce Jenner, který před nedávnem prošel změnou pohlaví, bude brzy obviněn ze zavinění smrtelné nehody.
Foto: Vanity Fair / Twitter

Malibu – Ještě před změnou pohlaví zavinila dnes již Caitlyn Jenner autonehodu, při které zemřela devětašedesátiletá žena. Po půlročním policejním vyšetřování byl spis předán státnímu zástupci, který rozhodne o obvinění. Server Variety informoval, že podle kalifornských zákonů hrozí Caitlyn jen rok vězení. Otázkou teď zůstává, jestli mužského, či ženského.

Začátkem února způsobila Jenner na dálnici v Malibu hromadnou nehodu. Jela svým vozem za bílým lexusem Kim Howe, který vytlačila do jiného pruhu, kde se čelně střetl s protijedoucím autem. Kim byla na místě mrtvá.

Jenner tehdy nepřekročila povolenou rychlost, nedodržela ale bezpečnou vzdálenost a vzhledem k situaci na silnici jela příliš rychle, což mělo za následek jeden lidský život a sedm zraněných.

Záznam z únorové nehody, při které zemřela řidička. | Video: YouTube

"Upřímná a nejhlubší soustrast patří rodinám a blízkým všem těm, kteří byli zraněni při této hrozné nehodě. Je to zničující tragédie a nemůžu předstírat, že si dokážu představit, co v tuto chvíli rodiny prožívají. Modlím se za ně. Budu nadále spolupracovat všemi možnými způsoby," řekla podle Variety tehdy ještě coby Bruce Jenner ve svém prohlášení po nehodě.

"Případ bude příští týden podstoupen okresnímu návladnímu," řekl poručík Shaun Mathers z kanceláře šerifa. Detektivové na základě nashromážděných důkazů očekávají odsouzení Caitlyn Jenner, odhaduje se, že má stále šanci na osvobození.

Zda bude Caitlyn obviněná ze zabití, se veřejnost dozví příští týden. Už teď se ale spekuluje, jak by prakticky probíhalo odnětí svobody právě v případě transgender ženy, která svůj čin spáchala ještě coby muž.

Caitlyn čelí i žalobám za náhradu škody

"Transgender osoba, která ještě neprodělala fyzickou změnu pohlaví, bude poslána do vězení podle pohlaví, se kterým se narodila. Zatímco ti, kteří prodělali chirurgickou změnu, půjdou do vězení podle současného pohlaví," řekl webu The Wrap právní expert Marvin Putnam.

Caitlyn ale ještě veřejně neprozradila, zda již prošla plnou změnou pohlaví, která zahrnuje i operaci genitálu. Pokud má stále stejné pohlaví, s jakým se narodila, hrozí jí, že si odsedí rok ve vězení mezi muži.

Kromě hrozby trestního stíhání visí nad otcem pěti dětí také dvě žaloby, a to od rodin, jejichž příbuzní se hromadné autonehody účastnili. Nevlastní děti zesnulé Kim Howe žalují Jenner o náhradu škody.

 

Právě se děje

Další zprávy