Strážce tančil ve službě. Teď ho vyšetřuje ministerstvo

ČTK ČTK
4. 9. 2014 10:16
Britské ministerstvo obrany hledá strážce, který ve službě vysekl několik piruet a bavil přihlížející diváky.
Stráže před Buckinghamským palácem | Video: YouTube

Londýn – Britské ministerstvo obrany začalo pátrat po příslušníkovi královské stráže před Buckinghamským palácem, který si dlouhou chvíli služby krátil tanečními kroky a pohyby při pochodování, a dokonce ke značnému pobavení přihlížejících "vysekl" několik piruet. Informoval o tom zpravodajský server news.com.au.

Videozáznam se objevil na YouTube, kde je mimo jiné vidět i to, jak strážný poklekl na jedno koleno, aby cosi sebral ze země. Video zaznamenalo přes 600 tisíc zhlédnutí. Vážně tím porušil zažitou představu o strážcích s kamennou tváří, kteří bez pohnutí střeží palác navzdory snahám turistů vyrušit je či rozesmát.

Ministerstvo obrany už potvrdilo, že případ vyšetřuje; patrně k němu prý došlo v době, kdy byla královna ve Skotsku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy