Čivavu unesl drzý racek přímo ze zahrady, psík je nezvěstný a majitelka zoufalá

Magazín Magazín
24. 7. 2019 9:04
Čtyřiadvacetiletá Becca Hillová už třetí den hledá svou trpasličí čivavu. Ze zahrady v anglickém přímořském městě Paignton si totiž psa odnesl drzý racek. Čtyři roky starý psík Gizmo se přes majitelčiny výzvy dosud nenašel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Partner Hillové právě venku věšel prádlo, když se na jeho zahradu snesl racek. "Pták najednou sebral Gizma a odletěl s ním tak rychle, že už jsme nezahlédli, kam mířil. Nemám tušení, jestli našeho pejska někde upustil nebo jak to s ním dopadlo," posteskla si zoufalá panička regionálnímu zpravodajskému webu Devon Live.

Hillové nezbylo nic jiného než po okolí vylepit letáky s Gizmovou fotkou a vyhlásit po něm pátrání také na Facebooku. "Moje děťátko se pořád nenašlo, pokud někdo najdete ztracenou čivavu, je moje. Hrozně mi chybí ta chvíle, kdy mě probouzela tím, že mi olízla obličej," napsala Britka na sociální síti.

Podle deníku The Guardian je z únosu stejně zoufalá i její dcera, která ale naštěstí u incidentu s rackem nebyla. Gizmo má hnědobílou barvu a vzrůst jen kolem 23 centimetrů výšky. Kromě něj Hillová vlastní další dvě čivavy, a přestože už o případech, kdy racek unesl psa, slyšela, nikdy nečekala, že se to přihodí právě jí.

S hledáním pomáhá i místní organizace UAV Lost Dog Search & Rescue, která obyvatele přilehlých domácností ponouká, aby se pozorně dívali po svých zahradách, střechách, stromech a živých plotech. Zároveň připomíná, aby lidé při pátrání nevyužívali drony, protože by tím porušili zákon.

"Chápu, že podobná situace musí být pro každého pejskaře velmi nepříjemná, ale incidenty tohoto druhu jsou dost vzácné a unášení psů rozhodně není pro racky typické," citoval The Guardian mluvčího společnosti pro ochranu ptactva.

Video: Kousání psů je moje trumfové eso, nezvladatelné mohou být i čivavy, říká psí psycholog Desenský

Pes člověka nikdy nezradí, oni nemají naše zlé vlastnosti jako závist a zášť, říká psí psycholog Rudolf Desenský | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy