Brita odsoudili k pokutě, spolknul živou akvarijní rybku

ČTK ČTK
25. 4. 2014 7:05
Ochránci přírody se bouří proti rozmáhajícímu se trendu polykání živých akvarijních rybek, které plavou ve sklenici s alkoholem.
Akvárium. Ilustrační foto.
Akvárium. Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Londýn - Britský soud uložil pokutu ve výši 330 liber (11 000 Kč) mladému Britovi za to, že spolknul živou akvarijní rybku. Spolu se soudními výlohami zaplatí 22letý Gavin Hope za svůj "kousek", který zveřejnil na  internetové mikroblogové stránce Facebook, v přepočtu kolem 27 000 Kč, informovala agentura AFP.

Žalobu na Hopea podali britští ochránci zvířat. Ti se bouří proti údajně rozmáhajícímu se trendu polykání živých akvarijních rybek, které plavou ve sklenici s alkoholem. Královská společnost pro ochranu zvířat (RSPCA) označila takovéto praktiky za strašlivé a vyvolala tím okamžitě živou debatu na internetu, kam "pachatelé" videa se svými výkony umísťují.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Soudce v severoanglickém Gatesheadu při vynesení rozsudku označil Hopeovo chování za "stupidní". Podle zástupkyně RSPCA Michelle Charltonová se mladík dopustil trestného týrání zvířete, které bylo v jeho žaludku vystaveno "nedostatku kyslíku a překyselenému prostředí", což vedlo k "pomalé a trýznivé smrti".

Na soukromých mikroblozích se podobné praktiky objevují už nějakou dobu. Podle ochránců zvířat ale množství těchto případů narostlo astronomickou řadou poté, co se staly součástí rozmáhající se hry mezi mladými uživateli internetu, kteří si kladou nejrůznější výzvy.

S touto hrou jsou spojeny i případy plnění nebezpečných úkolů v opilosti, které již stály život několik lidí. Společnost Facebook se příslušnou webovou stránku na své síti rozhodla zablokovat.

 

Právě se děje

Další zprávy