reklama
 
 

Brit si v Dubaji půjčil lamborghini a během čtyř hodin dostal pokuty za milion

8. 8. 2018 13:45
Více než třicetkrát porušil minulý týden pětadvacetiletý Brit rychlostní limit na nejrušnější dubajské dálnici. Za přestupky mu tak byla vyměřena milionová pokuta. K jejímu zaplacení se nehlásí a luxusní lamborghini teď nechce zpátky ani majitel půjčovny ze strachu, že bude muset pokutu zaplatit místo mladíka.

Pětadvacetiletý britský turista na svou dovolenou v Dubaji jen tak nezapomene. Během čtyřhodinové projížďky v půjčeném Lamborghini Huracan totiž překročil rychlost více než třicetkrát a celková výše pokuty se tak vyšplhala na 47 600 dolarů, což je v přepočtu přes milion korun.

Mladík se podle informací britské BBC řítil po nejrušnější dubajské dálnici E11, zvané také Sheikh Maktoum Road, rychlostí 240 kilometrů za hodinu. Vzhledem k tomu, že je v zemi jako turista a auto patří vlastníkovi půjčovny, je možné, že se zaplacení pokuty vyhne.

Situaci komplikuje fakt, že půjčovna si vzala jako garanci mladíkův pas. Auto tak podle informací britských médií stále stojí před hotelem, kde se Brit ubytoval, a nikdo jej prozatím nechce. Majitel půjčovny si podle BBC odmítá auto vyzvednout, protože se obává, že bude muset zaplatit pokutu místo Brita. Ten se k uhrazení vyměřené částky zatím nemá a není ani jasné, zda již neopustil zemi s nově vydaným pasem.

Americká stanice Fox News citovala právníka, podle kterého je možné, že půjčovna podá na Brita žalobu za nezaplacenou pokutu a spor bude dořešen až ve Velké Británii.

autor: Magazín | 8. 8. 2018 13:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama