Barbie s puškou chce probudit v ženách hrdost a vlastenectví

FOTO Blond Američanka je milovnicí zbraní
Michelle Rovinsky alias Bunny Hunter
Michelle Rovinsky alias Bunny Hunter
Michelle Rovinsky alias Bunny Hunter
Michelle Rovinsky alias Bunny Hunter
Foto: Facebook / Michelle Rovinsky
jaz
7. 8. 2014 12:00
Američanka se nechává fotit a natáčet se zbraněmi a bojuje proti vymývání mozku celebritami.

Tampa (Florida) – Dvaatřicetiletá Michelle Rovinsky je štíhlá blondýna, která se už od dětství věnuje ne zrovna dívčímu koníčku. Její vášní jsou zbraně všeho druhu. "Sice vypadám jako panenka Barbie, ale to je pouze jedna ze zbraní v mém arzenálu. Jsem nadšenec do střelných zbraní a sebeobrany," píše Michelle na Facebooku, kde si nechává říkat Bunny Hunter.

Michelle je na střelnici jako doma.
Michelle je na střelnici jako doma. | Video: YouTube

Ve své sbírce zbraní má od běžných nožů, mačet a samurajských mečů i pistole a revolvery. Kromě toho prošla výcvikem přežití v divočině a tyto zkušenosti pravidelně sdílí i se svými fanoušky na sociálních sítích. Na YouTube kanálu jich má skoro 11 tisíc, na Facebooku čtyřikrát více.

Rodiče jsou na Bunny velmi hrdí

"Jsem bohabojná vlastenka a venkovská dívka, která se snaží obnovit tuto kdysi hrdou zemi z dob našich otců zakladatelů," vysvětluje. Jejím hlavním cílem je ovlivnit další ženy a probudit v nich hrdost a vlastenectví. Bunny Hunter je totiž přesvědčená, že současným dívkám vymývají mozek americké celebrity. Za příklad uvádí lascivní chování Kim Kardashian nebo zpěvačky Miley Cyrus

Foto: Facebook / Michelle Rovinsky

"V naší rodině je opravdu důležité, aby děti byly připravené na život a dokázaly se bránit, když by se ocitly v nebezpečí," řekl The Telegraph její jednasedmdesátiletý otec Tony, který předával dceři své zkušenosti ze služby v armádě. "Jsem na ni moc pyšný," dodal.

Bunny Hunter bere svoji misi smrtelně vážně, fanoušci ji však vnímají jako pozoruhodnou kuriozitu a místo odvážných názorů obdivují především její vzhled a pózy se zbraněmi. Právě arzenál, kterým se veřejně chlubí na Facebooku, je trnem v oku odpůrcům zbraní. "Opravdu nevěřím v právní předpisy na zbraně. Zbraň je jen nástroj. Je to jako zakázat vidličky v boji proti obezitě," vzkazuje Bunny.

 

Právě se děje

před 27 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy