Běhá jako Bolt, ale po čtyřech. Inspirovaly ho opice

Reuters Reuters
14. 11. 2013 15:13
Své kariéře obětoval vše. Chodí po čtyřech, pracuje na všech čtyřech a je v tom nejlepší na světě.
Světový rekordman v běhu po čtyřech Kenichi Ito 14. listopadu 2013 překonal svůj vlastní světový rekord. 100 metrů uběhl v čase 16:87 sekund,
Světový rekordman v běhu po čtyřech Kenichi Ito 14. listopadu 2013 překonal svůj vlastní světový rekord. 100 metrů uběhl v čase 16:87 sekund, | Foto: Reuters

Tokio - Je světovým rekordmanem v běhu po čtyřech nohou. Obětoval tomu vše - chodí po čtyřech, dokonce i v práci se pohybuje na všech čtyřech a intenzivně studuje pohyb opic. Ve čtvrtek opět vylepšil svůj světový rekord na 100 metrů.

Jmenuje se Kenichi Ito, je mu 31 let a žije na předměstí Tokia. Může se pyšnit titulem "nejrychlejší muž světa", přesněji řečeno nejrychlejší muž planety v běhu na 100 metrů po nohou a rukou.

Svůj nezaměnitelný a velmi efektivní styl odkoukal od opice, konkrétně od kočkodana husarského (Erythrocebus patas). Tohoto primáta totiž proslavil právě velmi rychlý pohyb. Běhá po čtyřech tak rychle, že dosahuje rychlosti až 50 kilometrů v hodině.

Aby japonský atlet vypiloval svůj styl a dosáhl dokonalosti, trénuje prakticky pořád. Jak to jde, chodí či běhá po čtyřech. Pracuje jako uklízeč, což považuje za ideální povolání. Při mytí podlah se totiž rovněž pohybuje po nohou i rukou.

Nejrychlejší muž na 100m po čtyřech
Nejrychlejší muž na 100m po čtyřech | Video:

Kenichi Ito ve čtvrtek překonal svůj vlastní světový rekord. V Tokiu uspořádal závody v běhu po čtyřech na 100 metrů. Dosáhl skvělého času 16:87 sekund, čímž výrazně vylepšil své dosavadní maximum zapsané v Guinnessově knize rekordů (17:41).

 

Právě se děje

před 53 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy