Bankéři ukradli iPad, pomocí technologií a balónků ho vysledoval. Bavil tím kamarády na Facebooku

pvd
5. 5. 2016 13:00
Když americký bankéř Shelby Bonnie na Floridě zjistil, že při cestě na dovolenou ztratil iPad, myslel si, že už ho nikdy neuvidí. Zkusil ho vyhledat pomocí aplikace Find My iPhone, která sleduje GPS lokalitu zařízení. Překvapením pro něj bylo, když signál vysílal z Memphisu, tedy z druhé části USA. Rozhodl se "šťastného nálezce" vyhledat a trochu se při tom pobavit. Na místa, která nový majitel navštěvoval, zasílal Američan balónky se vzkazy pro svůj tablet.
Foto: Facebook.com / Shelby Bonnie

Ne každý příběh hledání ztracené elektroniky musí skončit u soudu a statisícovým odškodným, jako to bylo v případu počítačového experta Lukáše Kuzmiaka. Americkému bankéři Shelby Bonniemu zmizel při cestě na dovolenou z příručního zavazadla iPad. Když to na letišti Fort Lauderdale-Hollywood na Floridě zjistil, myslel si, že už ho nikdy neuvidí.

Bonnie si však do svého zařízení nainstaloval aplikaci Find My iPhone, která umožňuje vzdálený přístup k telefonu, tabletu či laptopu od společnosti Apple a také jejich lokalizaci přes GPS. Velký překvapením proto bylo zjištění, že se jeho iPad nachází v Memphisu, tedy na druhé stráně Spojených států. „Řekl jsem si, že iPad stoprocentně ztratím, ale alespoň si užiju zábavu,“ sdělil NY Times.

A tak zatímco si užíval dovolené na Bahamách, jeho iPad se vydal na obrovské dobrodružství, které bankéř zprostředkoval svým kamarádům na Facebooku jako zábavné drama. Nejprve se pokusil nálezce pomocí aplikace oslovit, když na obrazovku svého odcizeného tabletu zaslal zprávu, aby mu nálezce zavolal na telefon. Nedostalo se mu žádné odpovědi a iPad se dal znovu do pohybu.

"Můj iPad je znovu na cestách, tentokrát v centru Memphisu. Slyšel jsem, že jsou tam skvělé restaurace, tak doufám, že si dá něco dobrého. Rozhodl jsem se, že zašlu balónky do každého domu, kam přistane," napsal na Facebook. Zvláštní věc se stala o pár dní později, kdy se muž vracel z dovolené a byl na stejném letišti jako jeho ztracený iPad.

Američan použil svoje dedukční schopnosti a vyrazil k letadlu, které letělo z Memphisu a ocitl se dle svých slov 30 metrů od svého tabletu. Dokonce zmáčkl tlačítko, které má na tabletu spustit zvuk, ale bohužel se nic neozvalo a za pár chvil byl signál pryč.

Příběh tím však pro potěchu Shelbyho přátel na Facebooku nekončil. Jeho tablet se ubytoval v domě na Floridě, kam poslal svazek balónků za 50 dolarů s nápisem: "Můj iPad mi bohužel utekl z domu a já bych ho moc rád znovu přivítal zpět." A další ráno  byl tablet znovu v pohybu. Bankéř a spolu s ním mnoho jeho přátel na Facebooku sledovalo, jak se signál, který tablet vydává, blíží zpět na letiště, kde před pár dny zjistil, že ho ztratil.

"Úspěch, iPad se vrací domů. Jak mi popsali při telefonátu ze ztrát a nálezů, postarší dáma před pár minutami přišla a řekla, že dostala balónky a usoudila, že by byl dobrý nápad vrátit iPad na letiště. Prý mi děkuje za balónky, ale telefonovat se jí úplně nechtělo," psal v jednom z posledních příspěvků velké iPadové honičky.

A tak po pár dnech, mnoha nacestovaných kilometrech a několika balóncích se vrátil americkému bankéři tablet zpět. Přivítal ho stylově nápisem "vítej doma" a další várkou balónků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy