reklama
 
 

Bankéři ukradli iPad, pomocí technologií a balónků ho vysledoval. Bavil tím kamarády na Facebooku

5. 5. 2016 13:00
Když americký bankéř Shelby Bonnie na Floridě zjistil, že při cestě na dovolenou ztratil iPad, myslel si, že už ho nikdy neuvidí. Zkusil ho vyhledat pomocí aplikace Find My iPhone, která sleduje GPS lokalitu zařízení. Překvapením pro něj bylo, když signál vysílal z Memphisu, tedy z druhé části USA. Rozhodl se "šťastného nálezce" vyhledat a trochu se při tom pobavit. Na místa, která nový majitel navštěvoval, zasílal Američan balónky se vzkazy pro svůj tablet.

Ne každý příběh hledání ztracené elektroniky musí skončit u soudu a statisícovým odškodným, jako to bylo v případu počítačového experta Lukáše Kuzmiaka. Americkému bankéři Shelby Bonniemu zmizel při cestě na dovolenou z příručního zavazadla iPad. Když to na letišti Fort Lauderdale-Hollywood na Floridě zjistil, myslel si, že už ho nikdy neuvidí.

Bonnie si však do svého zařízení nainstaloval aplikaci Find My iPhone, která umožňuje vzdálený přístup k telefonu, tabletu či laptopu od společnosti Apple a také jejich lokalizaci přes GPS. Velký překvapením proto bylo zjištění, že se jeho iPad nachází v Memphisu, tedy na druhé stráně Spojených států. „Řekl jsem si, že iPad stoprocentně ztratím, ale alespoň si užiju zábavu,“ sdělil NY Times.

My traveling iPad. I took a red-eye Thursday night arriving into Fort Lauderdale (FLL) on Friday early am. A little...

Zveřejnil(a) Shelby Bonnie dne 23. duben 2016

A tak zatímco si užíval dovolené na Bahamách, jeho iPad se vydal na obrovské dobrodružství, které bankéř zprostředkoval svým kamarádům na Facebooku jako zábavné drama. Nejprve se pokusil nálezce pomocí aplikace oslovit, když na obrazovku svého odcizeného tabletu zaslal zprávu, aby mu nálezce zavolal na telefon. Nedostalo se mu žádné odpovědi a iPad se dal znovu do pohybu.

iPad is on the move. Now in downtown Memphis. I hear the restaurants are great there so I hope it grabs a good byte. I have decided that I am going to deliver balloons to whichever home it lands.

Zveřejnil(a) Shelby Bonnie dne 24. duben 2016

"Můj iPad je znovu na cestách, tentokrát v centru Memphisu. Slyšel jsem, že jsou tam skvělé restaurace, tak doufám, že si dá něco dobrého. Rozhodl jsem se, že zašlu balónky do každého domu, kam přistane," napsal na Facebook. Zvláštní věc se stala o pár dní později, kdy se muž vracel z dovolené a byl na stejném letišti jako jeho ztracený iPad.

Ok, it flew back from Memphis and is within 100ft of me. I am in Fort Lauderdale and catching flight back to SF. This is so very weird. Have set off sound,no luck.

Zveřejnil(a) Shelby Bonnie dne 25. duben 2016

Američan použil svoje dedukční schopnosti a vyrazil k letadlu, které letělo z Memphisu a ocitl se dle svých slov 30 metrů od svého tabletu. Dokonce zmáčkl tlačítko, které má na tabletu spustit zvuk, ale bohužel se nic neozvalo a za pár chvil byl signál pryč.

Nice house and pool no less. Tomorrow, a beautiful bunch of balloons󾍇

Zveřejnil(a) Shelby Bonnie dne 25. duben 2016

Příběh tím však pro potěchu Shelbyho přátel na Facebooku nekončil. Jeho tablet se ubytoval v domě na Floridě, kam poslal svazek balónků za 50 dolarů s nápisem: "Můj iPad mi bohužel utekl z domu a já bych ho moc rád znovu přivítal zpět." A další ráno  byl tablet znovu v pohybu. Bankéř a spolu s ním mnoho jeho přátel na Facebooku sledovalo, jak se signál, který tablet vydává, blíží zpět na letiště, kde před pár dny zjistil, že ho ztratil.

Success! iPad is coming home. As described by lost and found when they called a second ago, a fairly elderly woman...

Zveřejnil(a) Shelby Bonnie dne 26. duben 2016

"Úspěch, iPad se vrací domů. Jak mi popsali při telefonátu ze ztrát a nálezů, postarší dáma před pár minutami přišla a řekla, že dostala balónky a usoudila, že by byl dobrý nápad vrátit iPad na letiště. Prý mi děkuje za balónky, ale telefonovat se jí úplně nechtělo," psal v jednom z posledních příspěvků velké iPadové honičky.

A tak po pár dnech, mnoha nacestovaných kilometrech a několika balóncích se vrátil americkému bankéři tablet zpět. Přivítal ho stylově nápisem "vítej doma" a další várkou balónků.

Guess what...........

Zveřejnil(a) Shelby Bonnie dne 29. duben 2016

autor: pvd | 5. 5. 2016 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama