Autorce Sandersových palčáků chodí tisíce objednávek. Senátor je dostal jako útěchu

ČTK ČTK
23. 1. 2021 12:13
Učitelka na základní škole v americkém státě Vermont Jennifer Ellisová má zálibu v pletení vlněných rukavic. Jeden pár hnědých palčáků před pěti lety poslala svému oblíbenému senátorovi Berniemu Sandersovi jako útěchu po prohře v demokratických primárkách. Téměř osmdesátiletý Sanders si její rukavice oblékl na nedávnou inauguraci prezidenta Joea Bidena a přitáhl jimi pozornost celého světa.
Bernie Sanders dorazil na inauguraci Joea Bidena v palčácích.
Bernie Sanders dorazil na inauguraci Joea Bidena v palčácích. | Foto: Reuters

Autorka rukavic během pár dní dostala tisíce objednávek na stejné palčáky, napsal list Le Figaro. Senátor Bernie Sanders v mohutné šedé bundě a pletených rukavicích na inauguraci 20. ledna vzbudil u některých úsměv, u jiných pohoršení nad nedostatkem módního vkusu. Jeho fotografie se okamžitě stala hitem sociálních sítích a lidé ji zakomponovali například vedle Toma Hankse na lavičku ve filmu Forrest Gump nebo do scén z Harryho Pottera. Humorné koláže sdílela i řada známých osobností.

Bernieho palčáky jsou ekologické, z recyklované vlny a podšité flízem vyrobeným z recyklovaných plastových lahví. Jennifer, 42letá matka malé dcerky, mu pár rukavic poslala v roce 2016. Když se dozvěděla, že je rád nosí, poslala mu dalších deset párů. Od středeční inaugurace její telefon bez přestání vyzvání a dostala 13 000 e-mailů s objednávkami na stejné palčáky, jaké má senátor.

Na internetu se podobné rukavice objevily v prodeji za 85 dolarů. Ellisová se však rozhodla, že se bude raději věnovat rodině a bude ráda, když z náhlé popularity vlněných palčáků budou profitovat jiní výrobci. Z její strany to byl dárek, který musí zůstat jedinečný, uvedl Le Figaro.

Palčáky, v kterých dorazil senátor Bernie Sanders na inauguraci Joea Bidena, se staly hitem.
Palčáky, v kterých dorazil senátor Bernie Sanders na inauguraci Joea Bidena, se staly hitem. | Foto: Reuters

Video: Trump válku na rozdíl od svých předchůdců nezahájil, Biden bude chtít navázat, říká Pojar

Dá se očekávat, že Joe Biden v první řadě bude řešit hlavně domácí problémy, s Čínou a Íránem spěchat nebude, říká bezpečnostní analytik Tomáš Pojar. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy