Australské KFC čelí posměchům kvůli nevydařené dvojsmyslné kampani. Lidé ji označují za sexistickou

jaz
17. 4. 2016 7:00
Řetězec rychlého občerstvení vypustil v pátek novou kampaň, která měla zákazníky upozornit na novou nabídku. Ta se ve fast foodech po celé Austrálii objeví začátkem příštího týdne. Reklama na Twitteru se ale nevydařila podle představ a lidé na sociální síti byli jejím vyzněním poněkud pohoršeni. Část z nich si z kampaně, která má sexuální podtext, začali dělat legraci. Řetězec KFC se za svůj tweet omluvil a odkaz po dvou hodinách na webu stáhl.
Foto: Twitter

Australská pobočka fast foodu KFC odstartovala v pátek kampaň lákající zákazníky na nové menu. Dvojice sedící na gauči, kdy žena s lačným výrazem hledí a sahá muži do rozkroku, a ono místo je pro ponechání představivosti záměrně rozostřeno, pobouřil stovky lidí na sociálních sítích. Nevhodné reklamě s dvojím významem se věnují také zahraniční média, informoval o tom například australský Daily Mail.

"Pozor: #NSFW. Něco horkého a pálivého přichází...," bylo napsáno u fotografie, kdy zkratka NSFW (Not Safe For Work) odkazuje na obsah, který rozhodně není vhodný a bezpečný pro prohlížení, zvláště pro děti a mladistvé.

Tweet si od svého zveřejnění začal žít vlastním životem a během hodiny ho sdílelo na 1300 lidí. Vysloužil si také záplavu komentářů, které se nad fotografií pohoršují a obviňují KFC ze sexismu. "Opravdu KFC? Jaké tajné přísady z bylin a koření byly v tom, co váš tým na sociální média kouřil?" ptá se jeden z uživatelů sociální sítě. "V KFC nyní dostanete ruční práci s použitím omastku místo lubrikantu," posmívá se další komentující, který se svezl na vlně dvojsmyslu.

Kampaň, která měla přilákat strávníky, se tak minula účinkem a stála se možná nejkratší mediální kampaní vůbec. Po dvou hodinách na síti se totiž KFC rozhodlo odkaz stáhnout. "Velmi se omlouváme za dřívější tweet. Nikoho jsme nechtěli urazit a odstranili jsme ho, když jsme si uvědomili, že jsme udělali chybu v úsudku," stojí nyní na Twitteru známého fast foodu.

"Byl to originální tweet k ohlášení nových pikantních kuřecích produktů od KFC na další týden. Naším úmyslem nebylo urazit, a proto jsme obrázek odstranili," zní vyjádření, které rozeslal řetězec médiím. Zákazníci ovšem kampaň takto vůbec nepochopili. Po sociálních sítích se tak kromě varování, aby lidé, kteří na podobných místech cítí pálení a horkost okamžitě zašli k lékaři, šíří i vtipné koláže.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy