Australské KFC čelí posměchům kvůli nevydařené dvojsmyslné kampani. Lidé ji označují za sexistickou

jaz
17. 4. 2016 7:00
Řetězec rychlého občerstvení vypustil v pátek novou kampaň, která měla zákazníky upozornit na novou nabídku. Ta se ve fast foodech po celé Austrálii objeví začátkem příštího týdne. Reklama na Twitteru se ale nevydařila podle představ a lidé na sociální síti byli jejím vyzněním poněkud pohoršeni. Část z nich si z kampaně, která má sexuální podtext, začali dělat legraci. Řetězec KFC se za svůj tweet omluvil a odkaz po dvou hodinách na webu stáhl.
Foto: Twitter

Australská pobočka fast foodu KFC odstartovala v pátek kampaň lákající zákazníky na nové menu. Dvojice sedící na gauči, kdy žena s lačným výrazem hledí a sahá muži do rozkroku, a ono místo je pro ponechání představivosti záměrně rozostřeno, pobouřil stovky lidí na sociálních sítích. Nevhodné reklamě s dvojím významem se věnují také zahraniční média, informoval o tom například australský Daily Mail.

"Pozor: #NSFW. Něco horkého a pálivého přichází...," bylo napsáno u fotografie, kdy zkratka NSFW (Not Safe For Work) odkazuje na obsah, který rozhodně není vhodný a bezpečný pro prohlížení, zvláště pro děti a mladistvé.

Tweet si od svého zveřejnění začal žít vlastním životem a během hodiny ho sdílelo na 1300 lidí. Vysloužil si také záplavu komentářů, které se nad fotografií pohoršují a obviňují KFC ze sexismu. "Opravdu KFC? Jaké tajné přísady z bylin a koření byly v tom, co váš tým na sociální média kouřil?" ptá se jeden z uživatelů sociální sítě. "V KFC nyní dostanete ruční práci s použitím omastku místo lubrikantu," posmívá se další komentující, který se svezl na vlně dvojsmyslu.

Kampaň, která měla přilákat strávníky, se tak minula účinkem a stála se možná nejkratší mediální kampaní vůbec. Po dvou hodinách na síti se totiž KFC rozhodlo odkaz stáhnout. "Velmi se omlouváme za dřívější tweet. Nikoho jsme nechtěli urazit a odstranili jsme ho, když jsme si uvědomili, že jsme udělali chybu v úsudku," stojí nyní na Twitteru známého fast foodu.

"Byl to originální tweet k ohlášení nových pikantních kuřecích produktů od KFC na další týden. Naším úmyslem nebylo urazit, a proto jsme obrázek odstranili," zní vyjádření, které rozeslal řetězec médiím. Zákazníci ovšem kampaň takto vůbec nepochopili. Po sociálních sítích se tak kromě varování, aby lidé, kteří na podobných místech cítí pálení a horkost okamžitě zašli k lékaři, šíří i vtipné koláže.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy