Zachraňte Artura! Lední medvěd trpí po smrti družky depresí

ČTK ČTK
15. 7. 2014 11:09
Lední medvěd Arturo žijící v argentinské zoologické zahradě upadl po smrti své družky do silné deprese. Na jeho záchranu lidé sepisují petice.
Lední medvěd Arturo je po smrti své družky v silné depresi.
Lední medvěd Arturo je po smrti své družky v silné depresi. | Foto: Kike San Martin / Twitter

Buenos Aires - Příznivce po celém světě si získává boj za záchranu ledního medvěda žijícího v argentinské zoo, který po smrti své družky před dvěma lety upadl do depresí.

Jeho stavy jsou tak výmluvné, že si vysloužil označení "nejsmutnější zvíře na světě". Devětadvacetiletý medvěd Arturo žije už dvě desítky let v betonovém výběhu v zoologické zahradě v Mendoze, kde teploty dosahují až 40 stupňů Celsia.

Od doby, co uhynula jeho družka Pelusa, sílí obavy o jeho psychický stav, který se kvůli izolaci zhoršuje.

Prezidentka Cristina Fernándezová neroní žádné slzy za mučeného medvěda Artura. Ale bude mít ruce pokryté jeho krví, až uhyne.

Cher

Na Facebooku vznikla stránka, která se snaží Artura zachránit. Online petice za jeho přestěhování do příznivějšího klimatu už získala tisíce podpisů a její organizátoři ji chtějí předat argentinské prezidentce Cristině Fernándezové.

Za záchranu Artura lobbují i světové celebrity včetně zpěvačky Cher, která se opřela přímo do prezidentky: "Nepláčeš pro něj, Argentino?" napsala osmašedesátiletá zpěvačka na Twitter.

"Prezidentka Cristina Fernándezová neroní žádné slzy za mučeného medvěda Artura. Ale bude mít ruce pokryté jeho krví, až uhyne." Její vzkaz už byl přeposlán více než šesttisíckrát.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy