reklama
 
 

Zachraňte Artura! Lední medvěd trpí po smrti družky depresí

15. 7. 2014 11:09
Lední medvěd Arturo žijící v argentinské zoologické zahradě upadl po smrti své družky do silné deprese. Na jeho záchranu lidé sepisují petice.

Buenos Aires - Příznivce po celém světě si získává boj za záchranu ledního medvěda žijícího v argentinské zoo, který po smrti své družky před dvěma lety upadl do depresí.

Jeho stavy jsou tak výmluvné, že si vysloužil označení "nejsmutnější zvíře na světě". Devětadvacetiletý medvěd Arturo žije už dvě desítky let v betonovém výběhu v zoologické zahradě v Mendoze, kde teploty dosahují až 40 stupňů Celsia.

Od doby, co uhynula jeho družka Pelusa, sílí obavy o jeho psychický stav, který se kvůli izolaci zhoršuje.

Prezidentka Cristina Fernándezová neroní žádné slzy za mučeného medvěda Artura. Ale bude mít ruce pokryté jeho krví, až uhyne.

Cher

Na Facebooku vznikla stránka, která se snaží Artura zachránit. Online petice za jeho přestěhování do příznivějšího klimatu už získala tisíce podpisů a její organizátoři ji chtějí předat argentinské prezidentce Cristině Fernándezové.

Za záchranu Artura lobbují i světové celebrity včetně zpěvačky Cher, která se opřela přímo do prezidentky: "Nepláčeš pro něj, Argentino?" napsala osmašedesátiletá zpěvačka na Twitter.

"Prezidentka Cristina Fernándezová neroní žádné slzy za mučeného medvěda Artura. Ale bude mít ruce pokryté jeho krví, až uhyne." Její vzkaz už byl přeposlán více než šesttisíckrát.

autor: ČTK | 15. 7. 2014 11:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama