Brit záměrně vraždil kočky. Ubodal jich devět, odsedí si pět let ve vězení

ČTK ČTK
30. 7. 2021 16:27
Bývalý pracovník ostrahy, který během série nočních útoků v jihoanglickém Brightonu ubodal devět koček, byl v pátek odsouzen k pěti letům a třem měsícům vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Čtyřiapadesátiletý Brit Steve Bouquet byl uznán vinným, že mezi koncem roku 2018 a polovinou roku 2019 zaútočil na 16 koček, z nichž devět usmrtil. Dopaden byl poté, co jej zachytila bezpečnostní kamera nainstalovaná majitelem jednoho ze zabitých zvířat.

Bouquet spáchání činu popírá. Podle prokuratury jej ovšem usvědčuje fotografie mrtvé kočky uložená v mobilu, jakož i nůž nalezený v Bouquetově bytě, na němž byla kočičí krev a současně mužova DNA.

Odsouzen byl za používání nože na veřejnosti a trestný čin poškození cizí věci v souvislosti s útoky proti kočkám.

Soudce Jeremy Gold řekl, že Bouquetovo chování bylo "kruté, trvalé a namířené proti jádru rodinného života". Rozsudek si do soudní síně přišli poslechnout někteří majitelé usmrcených koček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy