Rodina slaví zázrak. Po 100 letech se jí narodila holčička

jaz
30. 9. 2014 7:30
Anglické rodině se podařilo po jednom století prolomit kuriózní tradici. Po čtyřech generacích chlapců se konečně narodila holčička.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Devon – Když se Jeremy Silverton dozvěděl, že je jeho přítelkyně Danielle těhotná, chopil se modré barvy a začal připravovat dětský pokojíček pro kluka. V jeho rodině se totiž už od roku 1913 rodí pouze chlapci.

O to větší zavládlo překvapení, když na ultrazvuku zjistili, že se vyplnilo Daniellino tajné přání. Po celých 101 letech bude jeden ze Silvertonů zase dívka. Vysněná dcera se narodila 9. září, vážila přes tři kila a Jeremy a Danielle jí dali jméno Poppy.

Poslední ženou v rodině byla Jessie Silverton, která se spolu se svými čtyřmi bratry narodila drožkáři Edwardu Silvertonovi a jeho ženě Emmě. Poté následovaly čtyři generace a šestnáct mužských potomků, dokud se třiačtyřicetiletému Jeremymu nepodařilo tuto tradici přetrhnout.

Za vše může traktor

"Když jsem poprvé volal své matce, trvalo skoro pět minut, než pochopila, že bude mít vnučku a ne vnuka," řekl The Telegraph zemědělec z Devonu, který má doma už dva odrostlé syny, kvůli kterým věřil, že jeho rodina je takový pánský klub.

Dlouhé období mužských potomků si nikdo v rodině nedokáže vysvětlit, přesto má Jeremy jistou představu. "Je tu jedna teorie, že nadměrné vibrace mohou mít vliv na počet spermií a jejich sílu. Takže pokud sedíte na třesoucím se traktoru celý den, může to ovlivnit vlastnosti spermií, které produkujete. Ale v těchto dnech jsou traktory velmi klidné a pohodlné, což může být nakonec důvod, proč máme holčičku."

 

Právě se děje

před 46 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy