Mimořádná zpráva

Rodina slaví zázrak. Po 100 letech se jí narodila holčička

jaz
30. 9. 2014 7:30
Anglické rodině se podařilo po jednom století prolomit kuriózní tradici. Po čtyřech generacích chlapců se konečně narodila holčička.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Devon – Když se Jeremy Silverton dozvěděl, že je jeho přítelkyně Danielle těhotná, chopil se modré barvy a začal připravovat dětský pokojíček pro kluka. V jeho rodině se totiž už od roku 1913 rodí pouze chlapci.

O to větší zavládlo překvapení, když na ultrazvuku zjistili, že se vyplnilo Daniellino tajné přání. Po celých 101 letech bude jeden ze Silvertonů zase dívka. Vysněná dcera se narodila 9. září, vážila přes tři kila a Jeremy a Danielle jí dali jméno Poppy.

Poslední ženou v rodině byla Jessie Silverton, která se spolu se svými čtyřmi bratry narodila drožkáři Edwardu Silvertonovi a jeho ženě Emmě. Poté následovaly čtyři generace a šestnáct mužských potomků, dokud se třiačtyřicetiletému Jeremymu nepodařilo tuto tradici přetrhnout.

Za vše může traktor

"Když jsem poprvé volal své matce, trvalo skoro pět minut, než pochopila, že bude mít vnučku a ne vnuka," řekl The Telegraph zemědělec z Devonu, který má doma už dva odrostlé syny, kvůli kterým věřil, že jeho rodina je takový pánský klub.

Dlouhé období mužských potomků si nikdo v rodině nedokáže vysvětlit, přesto má Jeremy jistou představu. "Je tu jedna teorie, že nadměrné vibrace mohou mít vliv na počet spermií a jejich sílu. Takže pokud sedíte na třesoucím se traktoru celý den, může to ovlivnit vlastnosti spermií, které produkujete. Ale v těchto dnech jsou traktory velmi klidné a pohodlné, což může být nakonec důvod, proč máme holčičku."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy