Farmáři vymysleli Tinder pro krávy. Hledají přes něj partnery pro dobytek

Aplikace Tudder, jejíž jméno vzniklo spojením názvů Tinder a označení pro kravské vemeno (udder), funguje na podobném principu jako zmiňovaná seznamka pro lidi. Farmáři si zde mohou procházet jednotlivá zvířata, u kterých jsou uvedeny veškeré podstatné informace. Pokud se jim nějaké zamlouvá, stačí prstem přejet doprava.
Líbí se vám? Stačí přejet prstem doprava.
Líbí se vám? Stačí přejet prstem doprava. | Foto: Reuters

Na stránce SellMyLivestock se jim zobrazí nejen více fotek vybraného kusu dobytka, ale také podrobnější informace například o potenci nebo kvalitě mléka.

"Párování dobytka on-line je mnohem jednodušší než párování lidí, protože existuje spousta dat skrývajících se za těmito úžasnými zvířaty," nechal se slyšet Doug Bairner, ředitel britské společnosti Hectare Agritech, zodpovídající za aplikaci. Podle tvůrců Tudderu jde o vůbec první aplikaci zaměřenou na párování dobytka.

Farmáři si mohou vybírat partnery a partnerky pro svůj dobytek stejně jako na lidské seznamce Tinder. Stačí přejíždět prstem doprava v případě, že je zvíře zaujme, či doleva v případě, že se jim nezamlouvá. Díky aplikaci je navíc možné spojit se s farmáři z celé země, což obchod s dobytkem usnadňuje. 

"Párování dobytka online je mnohem jednodušší než párování lidí."
"Párování dobytka online je mnohem jednodušší než párování lidí." | Foto: Reuters

Farmář James Bridger z hrabství Hampshire si aplikaci nemůže vynachválit. "Máte všechna data o původu (krávy), což byste na trhu neměli a neměli byste ani čas zkoumat každé zvíře," řekl novinářům z agentury Reuters. 

A dodal, že je ideální prohlédnout si zvíře v jeho přirozeném prostředí a ne v náklaďáku. Pokud si dobytek někdo chce koupit, stačí se domluvit s farmářem a pro krávu si přijet. 

Video: Poslední nosorožec měl na Tinderu svůj vlastní účet

Poslední nosorožec na světě, který žil i v Česku, má účet na seznamce Tinder | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 41 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy