reklama
 
 

Farmáři vymysleli Tinder pro krávy. Hledají přes něj partnery pro dobytek

15. 2. 2019 9:00
Aplikace Tudder, jejíž jméno vzniklo spojením názvů Tinder a označení pro kravské vemeno (udder), funguje na podobném principu jako zmiňovaná seznamka pro lidi. Farmáři si zde mohou procházet jednotlivá zvířata, u kterých jsou uvedeny veškeré podstatné informace. Pokud se jim nějaké zamlouvá, stačí prstem přejet doprava.

Na stránce SellMyLivestock se jim zobrazí nejen více fotek vybraného kusu dobytka, ale také podrobnější informace například o potenci nebo kvalitě mléka.

"Párování dobytka on-line je mnohem jednodušší než párování lidí, protože existuje spousta dat skrývajících se za těmito úžasnými zvířaty," nechal se slyšet Doug Bairner, ředitel britské společnosti Hectare Agritech, zodpovídající za aplikaci. Podle tvůrců Tudderu jde o vůbec první aplikaci zaměřenou na párování dobytka.

Farmáři si mohou vybírat partnery a partnerky pro svůj dobytek stejně jako na lidské seznamce Tinder. Stačí přejíždět prstem doprava v případě, že je zvíře zaujme, či doleva v případě, že se jim nezamlouvá. Díky aplikaci je navíc možné spojit se s farmáři z celé země, což obchod s dobytkem usnadňuje. 

Farmář James Bridger z hrabství Hampshire si aplikaci nemůže vynachválit. "Máte všechna data o původu (krávy), což byste na trhu neměli a neměli byste ani čas zkoumat každé zvíře," řekl novinářům z agentury Reuters. 

A dodal, že je ideální prohlédnout si zvíře v jeho přirozeném prostředí a ne v náklaďáku. Pokud si dobytek někdo chce koupit, stačí se domluvit s farmářem a pro krávu si přijet. 

Video: Poslední nosorožec měl na Tinderu svůj vlastní účet

Poslední nosorožec na světě, který žil i v Česku, má účet na seznamce Tinder | Video: Aktuálně.cz |  02:16

autoři: Reuters, Magazín | 15. 2. 2019 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama