Američtí teenageři si pronajímají matku za tisíc korun na hodinu. Uvaří, pohladí a nesoudí

jaz
20. 11. 2015 8:50
Postarší dáma z New Yorku nabízí netradiční služby mladým lidem ve svém okolí. Chce se stát jejich náhradní matkou a poskytnout jim vše, čeho se jim od rodičů nedostává. Za tisíc korun na hodinu svého klienta vyslechne, poradí nebo mu něco upeče. Služba nezahrnuje úklid nebo praní. Projekt funguje od listopadu, žena zatím získala šest klientů.
Foto: Instagram

New York – Nina Keneally z Brooklynu našla díru na trhu, stala se z ní profesionální matka. "Každý potřebuje mámu, ale možná ne vlastní matku. Co takhle mámu na částečný úvazek?" stojí na webových stránkách s názvem Potřebuji mámu. Informoval o tom server The Guardian.

Třiašedesátiletá žena slibuje, že nebude klást zásadní životní otázky, soudit oblečení a výběr přátel. Nebude děti porovnávat s jinými příbuznými nebo jim dlouhé minuty vyprávět po telefonu o sousedově kočce, jak to některé matky dělávají.

Naopak nabízí povídání u sklenice vína nebo horké čokolády, společné sledování filmů, na který přinese i popcorn. Upeče oblíbený koláč, vyžehlí košili a vyslechne všechny strasti i radosti, se kterými se dotyčný potýká, a to za jednotnou sazbu 40 dolarů za hodinu (v přepočtu zhruba tisíc korun).

Launching soon. www.needamomnyc.com #needamom #notYOURmom #bushwick

Fotka zveřejněná uživatelem nina keneally (@ninalk),

Nina Keneally  se před dvěma lety přestěhovala z Connecticutu do Bushwicku v newyorském Brooklynu, kde na hodinách jógy, v místních restauracích nebo jen tak na procházkách se psem potkávala spoustu mladých lidí. "Mnoho z nich se mnou začalo mluvit o základních věcech ve svém životě. Jedna mladá žena ke mně přišla a řekla: Nino, ztratila jsem svou práci, nebyla to moje chyba, jsem z toho rozrušená. Sedla jsem si s ní a povídali jsme si o tom. Získala na věc nový pohled a bylo jí lépe," vysvětluje Nina, jak dostala nápad dělat náhradního rodiče.

Matka dvou dospělých synů se k poskytování služeb rozhodla poté, co vystřídala řadu rozličných zaměstnání. Pracovala jako divadelní producentka, hosteska v restauraci nebo jako konzultantka pro drogově závislé.

Službu Potřebuji mámu rozjela na začátku listopadu a je o ni velký zájem. Zatím má šest klientů a doufá, že se jejich základna v budoucnu rozroste.

 

Právě se děje

před 58 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy