Američtí teenageři si pronajímají matku za tisíc korun na hodinu. Uvaří, pohladí a nesoudí

jaz
20. 11. 2015 8:50
Postarší dáma z New Yorku nabízí netradiční služby mladým lidem ve svém okolí. Chce se stát jejich náhradní matkou a poskytnout jim vše, čeho se jim od rodičů nedostává. Za tisíc korun na hodinu svého klienta vyslechne, poradí nebo mu něco upeče. Služba nezahrnuje úklid nebo praní. Projekt funguje od listopadu, žena zatím získala šest klientů.
Foto: Instagram

New York – Nina Keneally z Brooklynu našla díru na trhu, stala se z ní profesionální matka. "Každý potřebuje mámu, ale možná ne vlastní matku. Co takhle mámu na částečný úvazek?" stojí na webových stránkách s názvem Potřebuji mámu. Informoval o tom server The Guardian.

Třiašedesátiletá žena slibuje, že nebude klást zásadní životní otázky, soudit oblečení a výběr přátel. Nebude děti porovnávat s jinými příbuznými nebo jim dlouhé minuty vyprávět po telefonu o sousedově kočce, jak to některé matky dělávají.

Naopak nabízí povídání u sklenice vína nebo horké čokolády, společné sledování filmů, na který přinese i popcorn. Upeče oblíbený koláč, vyžehlí košili a vyslechne všechny strasti i radosti, se kterými se dotyčný potýká, a to za jednotnou sazbu 40 dolarů za hodinu (v přepočtu zhruba tisíc korun).

Launching soon. www.needamomnyc.com #needamom #notYOURmom #bushwick

Fotka zveřejněná uživatelem nina keneally (@ninalk),

Nina Keneally  se před dvěma lety přestěhovala z Connecticutu do Bushwicku v newyorském Brooklynu, kde na hodinách jógy, v místních restauracích nebo jen tak na procházkách se psem potkávala spoustu mladých lidí. "Mnoho z nich se mnou začalo mluvit o základních věcech ve svém životě. Jedna mladá žena ke mně přišla a řekla: Nino, ztratila jsem svou práci, nebyla to moje chyba, jsem z toho rozrušená. Sedla jsem si s ní a povídali jsme si o tom. Získala na věc nový pohled a bylo jí lépe," vysvětluje Nina, jak dostala nápad dělat náhradního rodiče.

Matka dvou dospělých synů se k poskytování služeb rozhodla poté, co vystřídala řadu rozličných zaměstnání. Pracovala jako divadelní producentka, hosteska v restauraci nebo jako konzultantka pro drogově závislé.

Službu Potřebuji mámu rozjela na začátku listopadu a je o ni velký zájem. Zatím má šest klientů a doufá, že se jejich základna v budoucnu rozroste.

 

Právě se děje

Další zprávy