Americké letadlo muselo nouzově přistát, jeden z cestujících se pokusil políbit spící dívku

pv
Aktualizováno 23. 6. 2016 22:36
Let z amerického Portlandu na Aljašku musel být odkloněn k přistání v Seattlu poté, co se jeden z cestujících pokusil políbit spící dívku. Třiadvacetiletý mladík se podle mluvčího letiště Briana DeRoye pokusil políbit šestnáctiletou dívku, která spala na sedačce vedle něj. "Jakmile posádka zjistila, co se stalo, ihned od sebe oba cestující oddělila," sdělila mluvčí aerolinek Ann Zaninovichová serveru BuzzFeed. Z úcty k soukromí poškozené dívky letiště neuvedlo žádné doplňující informace. Policie v Seattlu po přistání mladíka zatkla a obvinila z napadení, za které mu hrozí až rok ve vězení a pokuta pět tisíc dolarů.
Letadlo americké letecké společnosti Alaska Airlines
Letadlo americké letecké společnosti Alaska Airlines | Foto: Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 28 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy