Američanka se v autě nakazila pohlavní nemocí, na pojišťovně vysoudila miliony

ČTK ČTK
10. 6. 2022 16:15
Odškodné více než pět milionů dolarů vysoudila Američanka z Missouri od pojišťovny Geico za to, že se od svého partnera v jeho vozidle - pojištěném zmíněnou firmou - nakazila pohlavně přenosnou chorobou. S odvoláním na soudní dokumenty o tom informoval zpravodajský server CNN.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Žena, jejíž totožnost zprávy uvádějí pod zkratkou M. O., podle soudních dokumentů uvedla, že se od partnera nakazila lidským papilomavirem HPV. Její bývalý partner o své pozitivní diagnóze věděl a neinformoval ji, ani nepodnikl odpovídající kroky, aby zabránil přenosu nákazy.

Poškozená nejprve požádala o odškodnění přímo pojišťovnu. V žádosti uvedla, že se v listopadu a prosinci 2017 "účastnila nechráněných sexuálních aktivit ve vozidle pojištěného" a že jí "z nedbalosti způsobil nákazu nebo přispěl k tomu, že se nakazila HPV, což je běžná sexuálně přenosná infekce", uvádí se v soudních dokumentech.

Když společnost Geico její požadavky zamítla, obrátila se M. O. na arbitra, který rozhodl v její prospěch. Odvolací soud následně potvrdil, že má nárok na odškodné 5,2 milionu dolarů (více než 121 milionů Kč). Arbitr rozhodl, že "v pojištěném automobilu došlo k sexuální aktivitě", která "přímo způsobila nebo přímo přispěla ke způsobení" infekce HPV u ženy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Graubner se stal pražským arcibiskupem, při mši převzal úřad od Duky

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Papež Graubnera jmenoval v květnu. Mši předcházel liturgický průvod z Arcibiskupského paláce, rozezněl se též největší zvon v České republice Zikmund.

Duka pražskou arcidiézi vedl 12 let. Graubner stejně jako Duka bývá považován za jednoho z předních představitelů konzervativního křídla římských katolíků v ČR. Dukův nástupce se hledal od roku 2018, kdy bývalý arcibiskup musel podat po završení 75 let svou rezignaci. Graubner tak bude muset učinit příští rok.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády

V plynových zásobnících je už veškerý plyn, který koupila Správa státních hmotných rezerv (SSHR) na pokyn vlády. SSHR pořídila 2,4 terawatthodin zemního plynu. Celková cena je 8,5 miliardy korun a je v ní započítáno DPH, poplatek za dopravu a skladování na 11 měsíců. Uvedl to předseda SSHR Pavel Švagr. Plyn dosud v nouzových zásobách nebyl. Celkově jsou zásobníky v České republice naplněny asi ze dvou třetin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy