Svaly, nebo smrt. Američané protestovali proti zavření posiloven, lidé se jim vysmáli

Magazín Magazín
14. 5. 2020 11:00
Třicítka lidí v pondělí protestovala před soudem ve floridském městě Clearwater proti uzavření tělocvičen a sportovišť. Na chodníku cvičili kliky a dřepy a nechyběly ani silná hesla a americké vlajky. Jejich snaha však sklidila posměch na sociálních sítích.
Protest proti uzavření posiloven, Florida
Protest proti uzavření posiloven, Florida | Foto: Reuters

Demonstranti před floridským soudem volali po tom, aby se společně s několika málo podniky v Clearwateru otevřely také tělocvičny a posilovny. Ty byly vládním nařízením uzavřeny v dubnu kvůli pandemii koronaviru. 

"Cvičící" protest s vlajkami a silnými hesly jako "Svaly, nebo smrt" zaznamenal velký ohlas na sociálních sítích, píše web DailyDot

Řada uživatelů si z protestujících utahuje s tím, že demonstrací akorát dokázali, že můžou cvičit i mimo posilovny. "Tak to vypadá, že svůj problém vyřešili," poznamenal jeden z komentujících na Twitteru.

Jiný uvedl, že jim ve skutečnosti chybí ta velká zrcadla v tělocvičnách, aby si mohli vyfotit selfie. 

"V rakvi budou vypadat skvěle"

Někteří lidé poznamenali, že dřepy a kliky nejsou žádné pořádné cvičení. Jeden z komentujících na Twitteru zase sarkasticky dodal, že jejich těla budou v rakvi vypadat skvěle. 

Ne všichni si však z demonstrantů dělali legraci a podpořili je. "Lidé chtějí zpět svou svobodu. Tohle není mor, tenhle virus je na 98 procent nezabije," uvedl jeden z diskutérů. 

Spojené státy jsou zdaleka nejhůře postiženou zemí z hlediska počtu nakažených i počtu obětí. Od začátku pandemie evidují více než 84 tisíc mrtvých a skoro 1,39 milionu nakažených.

Spolumajitel Barbar Gym v Praze cvičení s rouškou kritizuje:

Spolumajitel fitness Barbar Gym v pražském Karlíně mohl znovu otevřít svůj podnik. Cvičení s povinně nasazenou rouškou, ale kritizuje. | Video: Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 33 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy