Svaly, nebo smrt. Američané protestovali proti zavření posiloven, lidé se jim vysmáli

Magazín Magazín
14. 5. 2020 11:00
Třicítka lidí v pondělí protestovala před soudem ve floridském městě Clearwater proti uzavření tělocvičen a sportovišť. Na chodníku cvičili kliky a dřepy a nechyběly ani silná hesla a americké vlajky. Jejich snaha však sklidila posměch na sociálních sítích.
Protest proti uzavření posiloven, Florida
Protest proti uzavření posiloven, Florida | Foto: Reuters

Demonstranti před floridským soudem volali po tom, aby se společně s několika málo podniky v Clearwateru otevřely také tělocvičny a posilovny. Ty byly vládním nařízením uzavřeny v dubnu kvůli pandemii koronaviru. 

"Cvičící" protest s vlajkami a silnými hesly jako "Svaly, nebo smrt" zaznamenal velký ohlas na sociálních sítích, píše web DailyDot

Řada uživatelů si z protestujících utahuje s tím, že demonstrací akorát dokázali, že můžou cvičit i mimo posilovny. "Tak to vypadá, že svůj problém vyřešili," poznamenal jeden z komentujících na Twitteru.

Jiný uvedl, že jim ve skutečnosti chybí ta velká zrcadla v tělocvičnách, aby si mohli vyfotit selfie. 

"V rakvi budou vypadat skvěle"

Někteří lidé poznamenali, že dřepy a kliky nejsou žádné pořádné cvičení. Jeden z komentujících na Twitteru zase sarkasticky dodal, že jejich těla budou v rakvi vypadat skvěle. 

Ne všichni si však z demonstrantů dělali legraci a podpořili je. "Lidé chtějí zpět svou svobodu. Tohle není mor, tenhle virus je na 98 procent nezabije," uvedl jeden z diskutérů. 

Spojené státy jsou zdaleka nejhůře postiženou zemí z hlediska počtu nakažených i počtu obětí. Od začátku pandemie evidují více než 84 tisíc mrtvých a skoro 1,39 milionu nakažených.

Spolumajitel Barbar Gym v Praze cvičení s rouškou kritizuje:

Spolumajitel fitness Barbar Gym v pražském Karlíně mohl znovu otevřít svůj podnik. Cvičení s povinně nasazenou rouškou, ale kritizuje. | Video: Blahoslav Baťa, Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy