Doručovatel Amazonu nevydal britské seniorce lahev sherry. Neprokázala svůj věk

ČTK ČTK
2. 1. 2020 7:47
Doručovatel obchodní společnosti Amazon odmítl vydat britské seniorce objednávku jedné lahve sherry, neboť dvaadevadesátiletá Louise Wilkinsonová neměla žádný z identifikačních dokumentů, které firma k prokázání věku požaduje. Ve středu o tom informovala televize Fox News.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Internetový obchod při prodeji alkoholu respektuje minimální věk stanovený zákony v dané zemi, což je v případě silnějšího alkoholu v Británii 18 let.

Při doručení požaduje Amazon předložení pasu, řidičského průkazu, vojenské knížky, biometrického imigračního dokladu či identifikační karty PASS, což je britský oficiální doklad o věku, který je určen především pro mládež. Obdobu občanských průkazů, jaké jsou například v Česku, Británie nemá.

Protože seniorka neměla pas a ani řidičský průkaz, doručovatel jí sherry nevydal a podle pravidel Amazonu se pokusil balíček doručit následující den. Wilkinsonová při druhém pokusu o doručení předložila kartičku na autobus, na které je fotografie. Doručovatel tuto identifikaci ale odmítl, neboť cestovní doklad není v seznamu dokumentů uznávaných Amazonem.

Její jednačtyřicetiletý vnuk Carl Jonston, který sherry babičce koupil a nechal jí ho zaslat domů, počínání doručovatele kritizuje. "Je jasné, že má dostatečný věk, aby se mohla napít. A podruhé již měla doklad s fotografií, ale karta na autobus není na seznamu identifikačních dokumentů uznávaných Amazonem," řekl. "Proč nepostupují jako v supermarketu, kde se spokojí s pohledovou kontrolou?" dodal Jonston.

Video: Zdraží tvrdý alkohol, cigarety i hazard. Zjistili jsme, proč chce vláda zvyšovat daně

Od ledna příštího roku se nejspíš zvýší spotřební daň z tvrdého alkoholu, tabáku a hazardu. Návrh ministerstva financí schválila vláda. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy