Uprchlík v Belgii vyhrál šest milionů v loterii. Výhru mu nedali, nemá totiž doklady

ČTK ČTK
16. 4. 2022 9:44
Alžířan, který se dostal do Belgie nelegálně a bez dokladů, vyhrál v belgické loterii 250 tisíc eur (šest milionů korun), ale má problémy si je vyzvednout. Úřady po něm chtějí, aby doložil svou totožnost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Osmadvacetiletý Alžířan vyhrál na stírací los, který má nyní v rukou justice v Bruggách. Tři jeho přátelé se marně pokoušeli pro něj peníze vyzvednout, byli obviněni z krádeže a museli strávit jednu noc ve vazbě. Výherce byl schopen pomoci jim dostat se na svobodu, když se na policii dostavil se svou advokátkou Alexanderou Verstraeteovou.

"Můj klient se nachází v nelegální situaci, nemá žádné doklady ani bankovní konto. Snažíme se získat dokumenty, které by doložily jeho totožnost. Musí kontaktovat svou rodinu v Alžírsku," sdělila Verstraeteová.

Los byl zakoupen před několika týdny v přístavním městě Zeebrugge, kam míří mnoho migrantů, kteří dorazili nelegálně a chtějí pokračovat do Británie. Často se schovávají v kontejnerech a kamionech.

Alžířan odjel ze své země před čtyřmi měsíci, na člunu se dostal do Španělska a odtud přes Francii do Belgie, kde je měsíc a půl. "Vzdal jsem se myšlenky na život v Británii, chci zůstat tady a zde si vybudovat život. Až ty peníze dostanu, koupím si v Bruselu něco k bydlení a možná i auto," citoval výherce belgický list Het Laatste Nieuws.

Verstraeteová podle agentury AFP řekla, že její klient nemá v úmyslu žádat v Belgii o azyl, jelikož nepochází z válčící země. Belgické úřady se podle ní zaručily, že nebude odvezen na hranice, dokud si nebude moci výhru vyzvednout.

Los stál pět eur. Prodejci mají zakázáno vyplácet v hotovosti výhru převyšující 100 tisíc eur a výherce odkazují na sídlo loterijní společnosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Američan chtěl vraždit na oslavě ve Virginii. Když vytáhl zbraň, zastřelila ho jiná účastnice večírku

Žena v americkém státě Virginie zastřelila muže, který začal poloautomatickou zbraní střílet po účastnících večírku. Nikdo s výjimkou střelce nebyl zraněn. Policie nemá v úmyslu ženu trestně stíhat, informovala dnes na svém zpravodajském webu stanice BBC.

Na oslavě narozenin a ukončení studií se ve středu před bytovým komplexem v Charlestonu sešlo asi 40 lidí. Mezi účastníky dorazil i sedmatřicetiletý Dennis Butler, který měl několik záznamů v trestním rejstříku. Když začal střílet, jedna účastnice večírku nezaváhala, vytasila legálně drženou pistoli a střelce zneškodnila. Butler zraněním podlehl, uvedla policie v prohlášení.

Podle policejního mluvčího Tonyho Hazeletta ženina rychlá reakce zachránila mnoho životů a předešla masovému útoku. Žena, která střílela, není členkou žádného z bezpečnostních sborů, dodala policie. Její totožnost nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy