Pivo na ex. Internetovému hitu podlehla i Kateřina Zemanová

jaz
14. 2. 2014 11:12
Facebookem se šíří nový trend. Mladí Češi se k pití piva "na ex" přidávají v hojném počtu a pozadu nezůstala ani dcera prezidenta Miloše Zemana.
Kateřina Zemanová
Kateřina Zemanová | Foto: Facebook repro

Praha - Zadání hry je jednoduché: vypít ve stanovém čase půllitr piva tzv. "na ex", natočit se při tom na video a to následně nahrát na Facebook, odkud tento trend vzešel. Dotyčný dále nominuje tři přátele, kteří pokračují v plnění úkolu a šíří tak hru dál.

Tahle zdánlivě neškodná zábava přišla do Česka ze zahraničí, kde už za ni zaplatilo pár lidí životem. Přesto se internetem šíří jako lavina. Přidávají se i známé osobnosti, které nebezpečný fenomén ještě více podněcují.

Kate na ex

Svým výkonem se na Facebooku pochlubila i dcera českého prezidenta. Předtím než vypila půllitr točeného piva za necelých třicet vteřin, nominovala své tři kamarády a popřála do kamery "Na zdraví". Kateřina Zemanová si od zvolení svého otce do úřadu prezidenta zažila pár skandálů, kvůli nimž se v médiích debatovalo o vhodnosti jejího vystupování při státních akcích. 

Dalším, kdo podlehl alkoholové mánii, byla i zpěvačka Monika Absolonová nebo reportér televize Nova Ladislav Hruška, který ve svém videu vyzval k pokračování hokejistu Jaromíra Jágra, jenž se právě účastní olympiády v Soči.

Česká republika se už řadu let drží na předních příčkách ve spotřebě piva v Evropě. Podle Českého statistického úřadu vypil průměrný Čech v předloňském roce přes 148 litrů piva.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Merkelová: Evropská unie musí vyjít z koronakrize jednotná a silnější

Hlavní prioritou začínajícího německého předsednictví Evropské unie bude, aby EU ze současné krize vyšla jednotná a silnější. Rychlé schválení balíku na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovými omezeními je v zájmu všech zemí bloku. Europoslancům to ve středu řekla německá kancléřka Angela Merkelová, která v Bruselu představila zásadní cíle nadcházejícího půlročního předsednictví své země.

"Je klíčové, aby lidé v nejzasaženějších regionech mohli spoléhat na naši solidaritu. Je to i v našem zájmu," prohlásila kancléřka během své první návštěvy unijní metropole od vypuknutí pandemie. Německo podle ní v zásadě podporuje návrh Evropské komise, která chce mezi unijní země rozdělit 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun), jež si hodlá bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích. Merkelová vyzvala lídry členských zemí, aby se nejpozději do konce července shodli na parametrech fondu, z něhož mají nejvíce čerpat koronavirem tvrdě postižené Itálie a Španělsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy