Nejmladší kuřák na světě. Cigarety vyměnil za kalorie

jaz
26. 11. 2013 5:00
Indonéský chlapec sice s cigaretami skoncoval, našel si ale úplně novou závislost.
Video: youtube

Před třemi lety šokovaly obrázky dvouletého Aldi Suganda celý svět. Malý chlapec na nich totiž kouřil jako dospělý člověk. Podle jeho rodičů spotřeboval až 40 cigaret denně, což ho řadilo mezi velmi silné kuřáky.

Ve dvou letech na odvykačce!

Stav malého chlapce nenechal chladnou ani indonéskou vládu, která se rozhodla zakročit a rozjela kampaň proti dětským kuřákům a také zařídila Aldimu odvykací léčbu.

Ta sice zabrala, ale Aldi svou závislost nasměroval jinam. Začal se nezřízeně přejídat. Denně vypije až tři plechovky kondenzovaného mléka a jeho apetit se směle vyrovná jídelníčku dospělého člověka.

 Ve svých pěti letech váží neuvěřitelných 26 kg, proto pediatr doporučil Aldiho matce velmi přísnou dietu. Jak se s ní ale notorický závislák poradí, je ve hvězdách. Své rodiče má totiž, jak se říká na háku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy