Nejmladší kuřák na světě. Cigarety vyměnil za kalorie

jaz
26. 11. 2013 5:00
Indonéský chlapec sice s cigaretami skoncoval, našel si ale úplně novou závislost.
Video: youtube

Před třemi lety šokovaly obrázky dvouletého Aldi Suganda celý svět. Malý chlapec na nich totiž kouřil jako dospělý člověk. Podle jeho rodičů spotřeboval až 40 cigaret denně, což ho řadilo mezi velmi silné kuřáky.

Ve dvou letech na odvykačce!

Stav malého chlapce nenechal chladnou ani indonéskou vládu, která se rozhodla zakročit a rozjela kampaň proti dětským kuřákům a také zařídila Aldimu odvykací léčbu.

Ta sice zabrala, ale Aldi svou závislost nasměroval jinam. Začal se nezřízeně přejídat. Denně vypije až tři plechovky kondenzovaného mléka a jeho apetit se směle vyrovná jídelníčku dospělého člověka.

 Ve svých pěti letech váží neuvěřitelných 26 kg, proto pediatr doporučil Aldiho matce velmi přísnou dietu. Jak se s ní ale notorický závislák poradí, je ve hvězdách. Své rodiče má totiž, jak se říká na háku.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

V 75 letech zemřel hudebník a producent Ric Ocasek, manžel první české topmodelky

Americký rockový hudebník a producent byl v neděli nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Policisté na místě nezjistili žádné známky cizího zavinění, příčinu smrti nyní určí soudní lékař. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami
Další zprávy