Nejmladší kuřák na světě. Cigarety vyměnil za kalorie

jaz
26. 11. 2013 5:00
Zdroj foto: Profimédia Zdroj foto: Profimédia
Indonéský chlapec sice s cigaretami skoncoval, našel si ale úplně novou závislost.
Video: youtube

Před třemi lety šokovaly obrázky dvouletého Aldi Suganda celý svět. Malý chlapec na nich totiž kouřil jako dospělý člověk. Podle jeho rodičů spotřeboval až 40 cigaret denně, což ho řadilo mezi velmi silné kuřáky.

Ve dvou letech na odvykačce!

Stav malého chlapce nenechal chladnou ani indonéskou vládu, která se rozhodla zakročit a rozjela kampaň proti dětským kuřákům a také zařídila Aldimu odvykací léčbu.

Ta sice zabrala, ale Aldi svou závislost nasměroval jinam. Začal se nezřízeně přejídat. Denně vypije až tři plechovky kondenzovaného mléka a jeho apetit se směle vyrovná jídelníčku dospělého člověka.

 Ve svých pěti letech váží neuvěřitelných 26 kg, proto pediatr doporučil Aldiho matce velmi přísnou dietu. Jak se s ní ale notorický závislák poradí, je ve hvězdách. Své rodiče má totiž, jak se říká na háku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy