reklama
 
 

Airbus nahradí sedačky v letadlech lavicemi. Reaguje tak na rostoucí počet obézních cestujících

24. 2. 2016 11:00
Výrobce dopravních letadel přichází s novinkou, po které již delší dobu volají obézní cestující. Nově budou mít lidé na výběr z různých typů sedadel, prostornější lavice mohou využít i rodiny s dětmi ke společnému a levnějšímu sezení. Zatím je realizace nových sedadel Airbusu ve fázi podání patentu.

Společnost Airbus reaguje na stále se zvyšující počet obézních cestujících, kteří mají problém vejít se do unifikovaných sedadel nebo si vůbec dopnout bezpečnostní pás. Nová a kombinovatelná sedadla tak dají lidem větší prostor. Informoval o tom server Mirror.

Nedávno podal výrobce dopravních letadel žádost na patent, který mění současnou podobu paluby letadla tak, jak ji známe dnes. Naprosto stejná úzká sedadla by měla vymizet a nahradí je polstrované lavice, které je možno podle potřeby přeskládat.

"Snažíme se navrhnout prostor pro cestující komerčních letů takovým způsobem, aby to odpovídalo specifickým požadavkům všech skupin, jako jsou například rodiny s malými dětmi, senioři, osoby s omezenou schopností pohybu a orientace," uvádí autoři návrhu ve své patentové žádosti.

Společnost se tak snaží vypořádat hlavně s rozměrnými pasažéry, uleví tak obézním lidem od postranních bočnic, dodá více prostoru na sedadle a prodlouží bezpečnostní pásy.

Podle dat organizace National Obesity Forum se počet obézních lidí od roku 1980 zdvojnásobil. Jen ve Velké Británii připadá na čtyři Brity jeden člověk s nadváhou. Počet těchto klientů se u leteckých společností rok od roku zvyšuje. Airbus pamatoval i na rodiny s dětmi, které si musí doposud platit samostatná sedadla pro děti starších dvou let.

"Lavice je také vhodná místo sedadel zvláště pro rodiny s malými dětmi, protože nabízí dostatečný prostor pro dva dospělé, tak i pro jejich dvě malé děti, které sedí například mezi nimi," uvádí společnost s tím, že to povede ke snížení nákladů na přepravu rodičů s dětmi.

Martin Veselovský měl životní sen proletět se v akrobatickém letadle. Teď se mu splnil, ale za velmi silného větru. Jak to dopadlo? Podívejte se! | Video: Martin Veselovský |  03:24

autor: jaz | 24. 2. 2016 11:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama