Dívka (7) napsala otevřený dopis Legu. Diskriminuje holčičky

jaz
6. 2. 2014 22:30
Svou vyzrálostí překvapila teprve sedmiletá dívka, která se ohradila proti genderovým předsudkům známého výrobce hraček.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek | Foto: Thinkstock

Charlotte Benjamin se po návštěvě jistého hračkářství rozhodla napsat dopis výrobci své oblíbené stavebnice a postěžovat si na stereotypní pohled, který se odráží v hračkách a ji jako dívku omezuje.

"Je mi sedm let a miluju lego, ale nelíbí se mi, že existuje více hraček pro chlapce a jen některé pro dívky," začíná svou výzvu ke společnosti Lego.

Malé Charlotte také vadí, jak jsou výrobky škatulkovány podle pohlaví. Modré pro kluky a růžové pro dívky. Ona by si raději vybírala z oddělení pro opačné pohlaví.

Dopis sedmileté Charlotte
Dopis sedmileté Charlotte | Foto: Twitter

"Všechny dívky jen seděly doma, nebo šly na pláž a do obchodu a neměly nic na práci, ale kluci si užívali dobrodružství, zachraňovali lidi, pracovali a plavali i se žraloky," pokračuje v popisu stavebnic, které podle ní vůbec nejdou s dobou. Chce proto po společnosti, aby dávala všem stejné šance.

Rodiče sedmileté dívky vyvěsili dopis na sociální sítě, kde sklidil velké ohlasy a většina komentářů drží Charlotte palce v boji proti genderovým předsudkům.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy