Dívka (7) napsala otevřený dopis Legu. Diskriminuje holčičky

jaz
6. 2. 2014 22:30
Svou vyzrálostí překvapila teprve sedmiletá dívka, která se ohradila proti genderovým předsudkům známého výrobce hraček.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek | Foto: Thinkstock

Charlotte Benjamin se po návštěvě jistého hračkářství rozhodla napsat dopis výrobci své oblíbené stavebnice a postěžovat si na stereotypní pohled, který se odráží v hračkách a ji jako dívku omezuje.

"Je mi sedm let a miluju lego, ale nelíbí se mi, že existuje více hraček pro chlapce a jen některé pro dívky," začíná svou výzvu ke společnosti Lego.

Malé Charlotte také vadí, jak jsou výrobky škatulkovány podle pohlaví. Modré pro kluky a růžové pro dívky. Ona by si raději vybírala z oddělení pro opačné pohlaví.

Dopis sedmileté Charlotte
Dopis sedmileté Charlotte | Foto: Twitter

"Všechny dívky jen seděly doma, nebo šly na pláž a do obchodu a neměly nic na práci, ale kluci si užívali dobrodružství, zachraňovali lidi, pracovali a plavali i se žraloky," pokračuje v popisu stavebnic, které podle ní vůbec nejdou s dobou. Chce proto po společnosti, aby dávala všem stejné šance.

Rodiče sedmileté dívky vyvěsili dopis na sociální sítě, kde sklidil velké ohlasy a většina komentářů drží Charlotte palce v boji proti genderovým předsudkům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy