Dívka (7) napsala otevřený dopis Legu. Diskriminuje holčičky

jaz
6. 2. 2014 22:30
Svou vyzrálostí překvapila teprve sedmiletá dívka, která se ohradila proti genderovým předsudkům známého výrobce hraček.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek | Foto: Thinkstock

Charlotte Benjamin se po návštěvě jistého hračkářství rozhodla napsat dopis výrobci své oblíbené stavebnice a postěžovat si na stereotypní pohled, který se odráží v hračkách a ji jako dívku omezuje.

"Je mi sedm let a miluju lego, ale nelíbí se mi, že existuje více hraček pro chlapce a jen některé pro dívky," začíná svou výzvu ke společnosti Lego.

Malé Charlotte také vadí, jak jsou výrobky škatulkovány podle pohlaví. Modré pro kluky a růžové pro dívky. Ona by si raději vybírala z oddělení pro opačné pohlaví.

Dopis sedmileté Charlotte
Dopis sedmileté Charlotte | Foto: Twitter

"Všechny dívky jen seděly doma, nebo šly na pláž a do obchodu a neměly nic na práci, ale kluci si užívali dobrodružství, zachraňovali lidi, pracovali a plavali i se žraloky," pokračuje v popisu stavebnic, které podle ní vůbec nejdou s dobou. Chce proto po společnosti, aby dávala všem stejné šance.

Rodiče sedmileté dívky vyvěsili dopis na sociální sítě, kde sklidil velké ohlasy a většina komentářů drží Charlotte palce v boji proti genderovým předsudkům.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy