Dívka (7) napsala otevřený dopis Legu. Diskriminuje holčičky

jaz
6. 2. 2014 22:30
Svou vyzrálostí překvapila teprve sedmiletá dívka, která se ohradila proti genderovým předsudkům známého výrobce hraček.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek | Foto: Thinkstock

Charlotte Benjamin se po návštěvě jistého hračkářství rozhodla napsat dopis výrobci své oblíbené stavebnice a postěžovat si na stereotypní pohled, který se odráží v hračkách a ji jako dívku omezuje.

"Je mi sedm let a miluju lego, ale nelíbí se mi, že existuje více hraček pro chlapce a jen některé pro dívky," začíná svou výzvu ke společnosti Lego.

Malé Charlotte také vadí, jak jsou výrobky škatulkovány podle pohlaví. Modré pro kluky a růžové pro dívky. Ona by si raději vybírala z oddělení pro opačné pohlaví.

Dopis sedmileté Charlotte
Dopis sedmileté Charlotte | Foto: Twitter

"Všechny dívky jen seděly doma, nebo šly na pláž a do obchodu a neměly nic na práci, ale kluci si užívali dobrodružství, zachraňovali lidi, pracovali a plavali i se žraloky," pokračuje v popisu stavebnic, které podle ní vůbec nejdou s dobou. Chce proto po společnosti, aby dávala všem stejné šance.

Rodiče sedmileté dívky vyvěsili dopis na sociální sítě, kde sklidil velké ohlasy a většina komentářů drží Charlotte palce v boji proti genderovým předsudkům.

 

Právě se děje

Další zprávy