Mladík se pokusil zabít. Byl závislý na focení selfies

jaz
26. 3. 2014 8:20
Devatenáctiletý Brit se rozhodl ukončit svůj život poté, co dvěstěkrát vyfotil sám sebe a stále nebyl s výsledkem spokojený.
Foto: Danny Bowman / Facebook

Newcastle – Danny Bowman z Velké Británie je už více jak dva roky závislý na focení tzv. selfies, fotek sama sebe, které následně vystavuje na sociální síti.

Dokázal strávit i 10 hodin denně s iPhonem a napodobováním svého idola, herce Leonarda DiCapria.

Vše začalo v jeho šestnácti letech, kdy byl odmítnut v modelingové agentuře. Danny si začal připadat nedokonalý a ztrácel sebevědomí. Snažil se proto zachytit sám sebe a sdílel vše na Facebooku, kam mu přátelé psali své názory.

Dnes Danny nad závislostí vyhrává
Dnes Danny nad závislostí vyhrává | Video: YouTube

"Když jsem se tu noc vrátil domů, stál jsem před zrcadlem a fotil se. Nelíbilo se mi to, tak jsem dělal další a další. Než jsem si to uvědomil, udělal jsem jich kolem třiceti a pak jsem vymazal každou z nich," řekl v rozhovoru pro The Mirror.

Cesta na dno

Od té doby se to stupňovalo a Danny neodešel ráno do školy, aniž by nepořídil skoro 80 autoportrétů. Kvůli své závislosti tajně odcházel z vyučování a doma trávil noci focením se v koupelně. Zhoršující stav ho donutil opustit střední školu a vše vyvrcholilo v prosinci roku 2012, kdy se pokusil předávkovat prášky.

"Neustále jsem hledal tu perfektní selfie, a když jsem si to uvědomil, chtělo se mi umřít. Ztratil jsem svoje přátele, vzdělání, zdraví a skoro celý svůj život."

Nějakou dobu strávil v psychiatrické léčebně a samozřejmě jako každý závislý člověk přišel o předmět své závislosti. I bez mobilu ale stále myslí na to, jak by mohl vypadat na fotkách na sociální síti.

Teď je Danny Bowman, jak se říká, "čistý" už sedm měsíců a rozhodl se o svém příběhu a riziku, které skýtá život na internetu, povědět médiím.

Na tuto posedlost se již dnes mnozí odborníci dívají coby na duševní nemoc. Podobné závislosti spojené s moderními technologiemi ale stále nejsou oficiálně zařazeny do diagnostického a statistického manuálu duševních poruch.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 14 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy