Za sex na pláži až 15 let vězení? V USA odsoudili milence

jaz
6. 5. 2015 13:00
Milenecké dvojici hrozí vysoký trest za nevhodné chování na místní pláži. Porota o jejich vině rozhodla v rekordně krátkém čase a označila je za sexuální delikventy.

Miami – Čtyřicetiletý Jose Caballero a o polovinu mladší Elissa Alvarez byli podle Miami Herald shledáni vinnými za obscénní a lascivní chování, když měli 20. července loňského roku provozovat na pláži Bradenton sex, a to nepokrytě před svědky.

Státní zástupce hodlá udělat z mileneckého páru odstrašující případ, aby bylo jasné, co nebude na veřejných plážích tolerováno. Muži tak navrhuje nejvyšší možný trest, a to 15 let vězení kvůli jeho předchozímu záznamu v rejstříku za obchodování s drogami. V případě mladé ženy bude o něco mírnější.

Video celého aktu a svědectví očitých svědků, kteří tvrdí, že jejich obscénnímu chování bylo přítomno i tříleté dítě, považuje obhajoba dvojice za neprůkazné. To, že Elissa seděla na ležícím Josem a pohybovala se, odůvodnili právníci tím, že s ním jen laškovala a snažila se ho vzbudit.

"Učinili jsme jim přiměřenou nabídku, kterou jsme považovali za rozumnou. Oni se ji i přes všechny důkazy a svědectví rozhodli nepřijmout,“ řekl státní zástupce. Proces nakonec trval jen den a půl a porota rozhodla o jejich vině během 15 minut. Kromě vězení, jehož délka bude projednána později, budou také vedeni coby sexuální delikventi.

Rodiny odsouzených jsou v šoku a snaží se v médiích zlehčit jejich provinění. Upozorňují, že patnáctiletý trest za sex na veřejnosti je nepřiměřený. Takovéto rozsudky prý totiž dostávají zločinci za mnohem horší prohřešky.

 

Právě se děje

před 4 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy